Autor Teade
Erki1
PostitusPostitatud: 15.04.2015 23:05    Teema:

Gerli kirjutas:
Erkis kirjutas:

See et Euroopa meister kvaliteedimärk on, sellega ma küll nõustuda ei taha. Praegusel juhul on pigem tegemist Eesti-Läti maavõistlusega.

Euroopa Meister ON kvaliteedinäitaja...fakt on see, et lätlased mängivad paremini kui eestlased, seda oli ka näha viimasel EM-l. Igaüks ikkagi ei suuda läti meestega võisteldes esimeseks tulla ja mida sees iis näitab ku imitte kvaliteeti?


Las need Euroopa meistrid tulevad koroonat mängima, siis vaatame seda kvaliteeti! Pealegi siin arutatakse, kes on parim koroonamängija, mitte novusemängija.
Guido
PostitusPostitatud: 04.12.2009 10:18    Teema:

tuleb aasta lõpul taas meelde tuletada, et tahaks ikka ka parimat mängijat teada saada, st keda arvatakse parimateks?
Mulle tundub, et praegune eesti edetabel on üsna täpselt paremust kajastav, ehkki välismaiseid võisltusi ei saa sinna sisse kirjutada.
Novusmänguski on isegi naiste hulgas käesoleva aasta Euroopa meistril ka mitmeid nõrgemaid tulemusi võrreldes Andreaga, aga tiitilivõisltuse võit peaks ikka kindlustama ka aasta parima tiitli. Meeste hulgas oli ainus rahvusvahelise turniiri võitja Margus, kes oli ka EM-il eestlastest parim, Eesti meister Gert võitis veel mitmelgi turniiril, kuid tavapärast stabiilsust ei olnud. Gert ja Margus olid ka ainsad eestlased, kes suutsid Valmieras finaali jõuda.
Ka Allan ja Sass on mitmel võistlusel oma tulemustega silma jäänud ning ka Olav suutis ühel võistlusel Saksamaal 5. koha võita, kuid stabiilsus on nõrk.

http://www.koroona.ee/novus/2009/int2009ranking.pdf
Guido
PostitusPostitatud: 21.04.2009 15:30    Teema:

jahh, Euroopa meistrivõisltustel Valmieras oli enamus tugevamaid kohal (ja puudujad saavad vaid iseennast süüdistada). Kordan veelkord, et sealgi olid vägagi erineva tasemega laudu, ma ise mängisin näiteks Bralitisega ühel sellisel väga kõveral laual.
Ka temal vajus löögiketas kursilt ära, aga ta ei hädaldanud, lõi lihtsalt teinekord tugevamalt ja täpsemalt (st kohanes laua omapäraga:); mina ei osanud läti laualt sellist vingerpussi karta:).
Võidab ikka parim, seega parima selgitamiseks ongi oluline ikka arvestada tiitlivõisltuste tulemusi, kus igaüks peaks tulema oma parimas vormis ja parimat tulemust tegema, mingi kapa-kohila võistluse võitmine on ikka ainult treeninguks.
karuhiir
PostitusPostitatud: 20.04.2009 18:20    Teema:

Aga võistluseid on ju erinevaid ja erinevate tasemetega. Julgen öelda, et viimased Euroopa omad(olin ise ka mängimas), seal olid ju ka tugevad kohal? Nii meeste kui naiste hulgas. Või mitte? Naisi oli ju lausa mingi 42. Ja siis Andrea, kes varemalt tulnud euroopa meistriks, temal tookord nii hästi ei läinud. Ei saa liigitada nii, et kui ühe kõva konkurentsiga võistluse võidad, siis oled parim ja kui ei võida, siis ei ole parim. See asi on suhteline minu meelest.
Ja selle koha pealt et Viljandi ja Läti mängivad aasta läbi- aga las nad mängivad kui meeldib, sobib ja tahavad. Ses suhtes, et võibola just see teeb ka nende edu võimalikuks, et nad treenivad;)
Guido
PostitusPostitatud: 07.02.2008 13:45    Teema:

ega Kehra lauad ju väga viletsad pole, enamus põrkavad õigesti ja olete ilmselt ju medalipretendentide hulgas kindalsti.

Tunduvalt põnevam on mängida näiteks Saugal, kus iga laud vajub isemoodi või ka mujal, kus on veidi ebaühtlase kvaliteediga Vivocordi lauad (mis tegelikult vastavad kehtestatud nõuetele nii poordi paksuse kui ka pinna paksuse suhtes). Ka Raasikul on Peningi klubil mõned lauad, millest ühel on päris häiriv küür keskel.
Enne mängu antavat 2 minutit on praktiline selliste laudade puhul tulemuse saavutamiseks ka kasutada.
Erkis
PostitusPostitatud: 06.02.2008 14:23    Teema:

Guido kirjutas:
ka eestlased vajavad siiski õigesti põrkavaid laudu. Lahtise porte puhul ei ole ka pressida ega muudmoodigi kombineerida võimalik, ainult juhuse hooleks hea mängija midagi ei jäta (ehkki vahel kasutab eeldusel, et õnn soosib tugevamaid).


Kes vajab, kes mitte. Sellest tulebki mängija tugevus välja.
Eks meil on siis eriarvamused. Novuse mehed tahavad, et nupud ise auku läheks. Te olete minu arvates oma läti laudade ja suurte aukudega selle asja nii lihtsaks teinud, et seal pole enam lõbu, vaid see muutub juba tööks.
Mina isiklikult praeguste laudade üle küll ei nurise. Polegi viimasel ajal ühtegi tõsiselt lahtise portega lauda näinud. Raskemad ajad olid siis, kui veel peenikese portega lauad olid.

Laughing Võibolla laupäeval räägin teist juttu.
Guido
PostitusPostitatud: 05.02.2008 10:07    Teema:

ka eestlased vajavad siiski õigesti põrkavaid laudu. Lahtise porte puhul ei ole ka pressida ega muudmoodigi kombineerida võimalik, ainult juhuse hooleks hea mängija midagi ei jäta (ehkki vahel kasutab eeldusel, et õnn soosib tugevamaid).
Erkis
PostitusPostitatud: 04.02.2008 15:41    Teema:

Guido kirjutas:
lätlased on ka eestis üsna hästi mänginud, tõsi lauad peavad vähemalt õigesti põrkama.


Ei ole neile mingisuguseid õigesti põrkavaid laudu vaja. Selles minu jaoks eesti laua mõte ongi, et tuleb mõelda ka vähe. tingimused on võrdsed.

Laughing Huvitav ma olen ka novuses ja koroonas eesti meistriks tulnud, aga mind ei taha keegi nimetada. Ja veel Viljandi Meistrite turniiri enim kordi kinni pannud. Nutma ajab selline asi. Crying or Very sad
Guido
PostitusPostitatud: 10.12.2007 21:57    Teema:

no Gert on mõlemas tulnud meistriks (läti laual ka Euroopa meistriks), samuti on Eestis ju ka Allan mõlemal laual stabiilne ja ka näiteks Ants, mullune Eesti meister läti laual, korduvalt eesti laual ja nüüd mulgi mehel võitis kõiki lätlasi, mis oli kõva sõna.
Noizkamaz
PostitusPostitatud: 10.12.2007 21:11    Teema:

Jah on. Aga pidada läti mehi "jumalateks", kuna nad novuses enamusele Eesti meestele ära panevad, on küll pisut enneaegne. Minu mäletamist mööda oli Eesti-Läti maavõistlusel ikka nii, et kes mängis kodus see ka võitis. Fakt on see, et koroonas võidab üldjuhul eestlane, novuses lätlane.
Kvaliteedinäitaja on minu arvates see kui suudad kõvas konkurentsis tulla meistriks nii novuses kui koroonas.
Guido
PostitusPostitatud: 10.12.2007 10:53    Teema:

lätlased on ka eestis üsna hästi mänginud, tõsi lauad peavad vähemalt õigesti põrkama.
Noizkamaz
PostitusPostitatud: 07.12.2007 17:01    Teema:

Gerli kirjutas:
Erkis kirjutas:

See et Euroopa meister kvaliteedimärk on, sellega ma küll nõustuda ei taha. Praegusel juhul on pigem tegemist Eesti-Läti maavõistlusega.

Euroopa Meister ON kvaliteedinäitaja...fakt on see, et lätlased mängivad paremini kui eestlased, seda oli ka näha viimasel EM-l. Igaüks ikkagi ei suuda läti meestega võisteldes esimeseks tulla ja mida sees iis näitab ku imitte kvaliteeti?


Suudaks küll esimeseks tulla, kui nad oma nägu ka Eesti laudade peal julgeksid näidata. Wink
Guido
PostitusPostitatud: 12.09.2007 10:02    Teema:

Madliena turniiril osalemise ettepanek tuli Janis Markevicsilt juba 2006 aastal, kui me koos Kölnis käisime. Kuna ka Lätis on konkurents sellel prestiizikal turniiril osalemiseks suur, siis oli peakorraldaja Madlienas Janis valmis kutsuma Eestist ühe klubi. Kuna sealsele formaadile (2 meest ja 2 naist) vastavaid tugevaid klubivõistkondi on võimalik välja panna nii Kehral, Tirtsul, Kaarlil kui ka (praegu 3 4st liiget) Peningil, siis jäi lahtiseks konkreetne klubi
(sügisel ei suutnud Novuse klubid leida ühist arvamust, kuidas klubide võistlust korraldada..).
Õnneks võttis Gert asja uuesti üles ja vast aasta tugevaima koosseisuga turniiril õnnestus eestlastel võita, seda ei õnnestu vist enam korrata, nagu ka kaksikvõitu EM-il, aga eks peab üritama!
Gerli
PostitusPostitatud: 03.09.2007 10:20    Teema:

Oi ma tänan:) Madlienas oli tõesti raske turniir...kõik olid tegijad kohal...õnneks ei toimunud meil ka üheski voorus töelist hävingut...kõik sujus.
Guido
PostitusPostitatud: 30.08.2007 12:29    Teema:

Karli, kui sa omale liivimaa-nimelise talu tekitad, siis võid ju seal domineerida:P

loomulikult on EM medalistid oma kõrgema taseme näitajad, teised on ju kehvemad, ka nood , kes kohale ei tule või kes kaht päeva järjest ei jaksa mängida Laughing

tõsise kvaliteedi näitajad on ka näiteks Madliena superturniiri võitjad, seekord siis eestlased Very Happy

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group