Autor Teade
Guido
PostitusPostitatud: 19.02.2008 19:17    Teema:

selle kohta on rohkesti legende; tõenäoliselt on tõepõhi all piljardi kujunemisel seibidega mänguks just meremeeste hulgas, kelle pallid veeresid eest ära, seibidega said aga oma mängu mängitud.

selle pärast oli mingi aeg ettepanek ka rahvusvaheliselt mängu nimeks võtta seibipiljard, mis annaks mängu olemust igas keeles selgelt edasi. Kahjuks pidasid piljardimängijad seda natuke eksitavaks ja ka koroonamängijatel pole ühtset seisukohta.
Läti laual koroona on ju sisuliselt lithsalt novuss->uus mäng. Inglise keeleski on nii koroona kui ka carom kasutusel, samuti novuss.
Laud oli aga algselt (st esimesed lauad, mis valmisid 1926-27 Lutheri tehases ) ka Eestis 1 m x 1m, nagu praegu lätlastel. Ei teagi, miks eestlased hiljem selle 8 cm juurde lisasid. Kindlasti on eesti lauda raskem mängida ja mängud huvitavad, aga samas on ka juhusel suurem osakaal, läti laual on profid stabiilsed.
Peeter
PostitusPostitatud: 14.02.2008 19:29    Teema: Koroona ajalugu

Kui keegi teab,kust on pärit koroona mäng,siis võiks sellest ka teistele teada anda.Usun,et see huvitab nii mõndagi koroonahuvilist.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group