Autor Teade
Guido
PostitusPostitatud: 07.01.2009 10:03    Teema:

Aastal 2009 ongi edetabel uutmoodi.

2 x suurem kaal on individuaalvõistlustel
kõrgemalt on väärtustatud
võitjale (edasi punkthaaval vähemaks, viimastele osalejatele min 1 p) antavaid punkte
50 punkti Eesti individuaalsed meistrivõistlused
45 punkti Eesti paarismängu meistrivõistlused ja maakondade individuaalsed meistrivõistlused
40 maakondade paarismängud ja mõned ind võistlused (näiteks Kalev)
35 punkti edetabelisse arvestamise kriteeriumidele vastavad võisltused
st
1) kõigile on osalemisvõimalus, ilma vanuse vms piiranguteta;
2) tulemuste alusel on võimalik koostada pingerida (seetõttu ka näiteks võistkondlike laudadearvestus)
3) võistluse läbiviijal või teda abistaval kohtunikul on kohtunikulitsents
4) 1 kuu enne võistlust on avalikustatud võistluse juhend (või osalemistingimused).

Nii on käesoleval aastal toimunud 2 edetabelivõistlust, Saugal ja Orissaares, võitjale vastavalt 45 ja 35 punkti. 80 punkti on hetkeseisuga mõlemad võistlused võitnud Allan Vauperel.
Guido
PostitusPostitatud: 12.11.2008 23:42    Teema:

pean parandama oma varasemad kirjutisi
saare lauad on läinud palju paremaks ning 8 tegemine ei olnud seal üldse haruldane.
Ka kõrgus sobib mulle hästi, ei pea nii küürus olema kui novuse laua kohal.
Guido
PostitusPostitatud: 13.10.2008 10:41    Teema:

kes saaremaalt vajuvaid ja liivapaberina toimivaid laudu ootasid, pidid sel sügisel pettuma. Kõik lauad, kuhu mind mängima pandi, olid korralikud ja ka 8-id sai korduvalt löödud, kahjuks otsustavas mängus Allaniga tulid vaid temal 8-ad välja, Kehras (ehkki ma olen ka sealsete laudadega rahul) ei tulnudki mul niipalju 8said.
edetabelist ka ikka.
praegu on viimane aeg ära otsustada, kas jätkata pregust (minu arvates täiesti arusaamatult võrdsustavalt) punktisüsteemi, kus ei oma üldse tähtsust, kas mängid hästi olümpiamängudel, eesti meistrivõsitlusteel, külavõistlusel või võistkonnavõistlusel, kus polegi võimalik alla 15 punkti saada.
Minu arvates oleks vaja taastada algul kasutusel olnud punktiarvestuse tabel, kus erineva tähtsusega võistlustel oli ka erinev punktiarvestus. Sel juhul võiks kindlasti hakata punkte jagama ka näiteks Pärnumaa etappidel, iseasi, kas esikoha eest antava 15 punkti pärast (samas kui eesti meistrivõisltuste võitmise eest saab 50 p) palju rahvast kohale tuleb, kuid ilma ei tohiks korrektselt läbi viidud võistlusel osalemise korral punktidest jääda.
Guido
PostitusPostitatud: 06.02.2007 08:08    Teema:

saarlased on külalislahked Laughing

auhinnad on ilusad, lisaks medalile saab auhinnarahast ka õhtusöögi praami oodates.
Külaline
PostitusPostitatud: 04.02.2007 20:42    Teema:

Ok, pean vist ise kohale tulema. Mulle just sellised vajuvad ja liivapaberi pinnaga lauad meeldivad.
Kuidas muidu auhindadega lood on?
Guido
PostitusPostitatud: 02.02.2007 10:52    Teema:

Tsiteerin::
Ma kujutan ette, et kui ntx Raidlepp sinna võistlema tuleks, siis viiest etapist 4 võidaks tema.

ei usu.
juba esimesel võistlusel mängimise järel peab hakkama trenni tegema liivapaberil või kaldpinnal mängides; aga mis mulle meeldib, on saare võistluse rahulik ja asjalik õhkkond, nagu novuseski.
Mujal koroonavõistlustel kipub läbu liiga olema, ka ise kohtunikuna ei taha kollaseid ja punaseid kaarte jagada, mida tegelikult oleks vaja, võistlustelt eemaldamise ja ajalise võistluskeeluni välja...
Külaline
PostitusPostitatud: 10.01.2007 12:31    Teema:

Aitäh Risto! Shocked Embarassed Smile
Risto
PostitusPostitatud: 09.01.2007 19:52    Teema:

Minule meeldib saaremaal mängida:) kindlasti jätkan seal edasi käimist:) ja oma võidu pühendan Erkile:)
Erkis
PostitusPostitatud: 09.01.2007 01:41    Teema:

Vilmariga absoluutselt nõus. Saare rahva suhtes on see õige, et etapid edetabeli arvestusse lähevad. Kindel see et kellegile see liiga ei tohiks teha, kui saarlased ka punkte saavad. Kui siis ainult natu nõrgematele, kes samal ajal Pärnus peavad rabelema, kuna pole võimalust Saaremaale minna. Pisut imelik on see, et kaks edetabeli arvestusse minevat võistlust toimuvad ühel päeval, aga see selleks.
Laudadega on nii nagu ta on, kõigil tingimused võrdsed. Nii et ka see ei tohiks probleem olla, ongi pisut rohkem pusimist ja nuputamist.
Ja see et Saaremaal asi nii suurelt praegu toimib on ikka väga hea. Ajage rahvas kokku ja olge mandril ka kohal. Tähtsamad võistlused ju tulekul. Võistkondlikul peaksite näiteks suutma kaks võistkonda välja panna. Mida rohkem rahvast, seda parem. Wink

Nüüd asjast. Guido loomulikult on seal võistlused pingelised ja tasavägised, aga tase pole kõige kõrgem. Kui Risto pole just detsembrikuus erilist edasiminekut teinud, siis arvan et mul on õigus. Ma kujutan ette, et kui ntx Raidlepp sinna võistlema tuleks, siis viiest etapist 4 võidaks tema.
Oleme ausad, ega Peningi klubi nüüd päris tippude hulka ikka ei kuulu. Tirts ja Ring on ikka kaugel ees, võibolla ka Kehra (kui vaadata meeste tabelit).

Ühesõnaga, mida ma tahtsin öelda. Mul on ükskõik mida seal teete, peaasi et rahvas võistlemas käib ja rohkesti. Ise pole see hooaeg veel jõudnud, aga püüan seda lähimas tulevikus kindlasti teha.

Ja eriti soovin edu Saaremaa koroonarahvale!
Vilmar
PostitusPostitatud: 08.01.2007 21:58    Teema:

Ah jaa! Ei saa ju jätta ka kirja panemata, et nüüd ei arvataks nagu mujal saarlased enam ei käigi. Juba sel nädalavahetusel toome oma noored Raasikule konkurentsi pakkuma ning eks mujalgi osaleme kindlasti.
Vilmar
PostitusPostitatud: 08.01.2007 21:52    Teema:

Tervist ja head hooaja jätku! Eks saarlased juba ootasidki millal selle edetabeli osas arvamused lahku lähevad. Ise arvan et Guido poolt algatatu tuleb ainult kasuks ja vähemalt Saaremaal mandri meeste osalemine toonud kaasa uusi võistlejaid ja ka võistlustel tase kindlasti tõusnud. Eks 34 meest Saaremaal mängima saada on päris normaalne osavõtjate arv ikkagi. Samas need viis etappi ei tohiks ju nüüd kalendris olevate võistluste arvu vaadates tõesti kellelegi liiga teha ja Saaremaale osalema oodatud (lihtsaid punkte koguma Very Happy ) ju kõik. Kui veel arvestada seoses saarelisest eluolust tulenevat majanduslikku poolt, mida tähendab pidev mandril võistlemas, osalemas käimine, siis igati õiglane lahendus. Ja eks korra poolest ööst sõitma hakkamine ja praami sõidu nautimine ei tule kellelegi kahjuks. Wink Pika jutu lõpuks niipalju, et eks parandame enne järgmist võistlust kindlasti veelgi laudade seisukorda ning kuna kahjuks tõesti kõikide laudade jaoks ei ole seni kusagilt õnnestunud võistlusnuppe saada, siis ikka kõik teiseltpoolt väina abi ja konkurentsi pakkuma oodatud. Ei saa muidugi jätta ka mainimata, et ega neid punkte ikka nii kerge ka saada ei ole. Võistlused olnud siiani väga pingelised ning huvitavad. Saigi vist praegu kõik. Parimat!
Risto
PostitusPostitatud: 08.01.2007 21:17    Teema:

Kahtlemata kuulub ju ka meie klubi paremate sekka ja seda enam kui meie saares mängime pole seal tase ju sugugi kehvem, kuna kõik geimid loevad siis seda enam põnevam on turniir.... tegelikult see guido tehtud tabel isegi veel soosib mandri mehi, teeme veel saare tabeli lahti siis seal on mandri omadel üsna nutune seis Very Happy
Guido
PostitusPostitatud: 08.01.2007 16:41    Teema:

Saaremaal on täiesti pingeline ja tasavägine konkurets, iga koroonalaudki on oma hingeeluga ja veidi ettearvamatugi; nõrga närvikavaga ei saagi seal läbi lüüa.
Aga head mängijad võidavad ikka, eile oli osalemas 34 meest, võidab ikka üks, selle päeva parim.
Külaline
PostitusPostitatud: 08.01.2007 16:24    Teema:

Äh, Guido sa oled ikka kaval küll. Laughing See edetabeli arvestus pole küll kuidagi aus. Ma ei saa aru kuidas Saaremaa etapp saab edetabeli arvestusse minna. Tase seal ja samal ajal toimuval Pärnu võistlusel pole kuidagi võrdne. Teie klubi mängijad võtavad Saaremaal max. punkte, samal ajal teised venitavad naba paigast ära, et saada samasid punkte võistlusel kus koos Eesti paremik. Ai vana rebane! Wink Laughing
Noizkamaz
PostitusPostitatud: 28.12.2005 14:58    Teema:

kindlasti ei lähe pikemalt kui paaris mängides. võiks proovida küll sellist varianti ja lähemas tulevikus. Wink Väga huvitav oleks!

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group