Autor Teade
Guido
PostitusPostitatud: 08.12.2010 12:22    Teema: Löök 30 sekundiga või hoopis 5 sekundiga!

Tsiteerin::
(4) Kui mängija tahtlikult venitab mängu käiku (näiteks: eraldiseisvate seibide korral kulutab löögi sooritamiseks üle 30 sekundi, geimi jooksul kuivatab mitmel korral käsi, löögiketta mängulauale asetamisel enne lööki vahetab korduvalt selle asukohta, sihib kaua jne.), siis kohtunik teeb talle märkuse ja nõuab koheselt löögi sooritamist (5 sekundi jooksul).
Löögi mittesooritamise korral kaotab mängija löögiõiguse. Seejärel kehtestatakse mängijale ajapiirang –30 sekundit iga löögi sooritamiseks kuni mängu lõpuni.
Kohtunik fikseerib löögi sooritamise alguseks momendi, kui mängija võttis löögiketta kütte või see asetati laua keskpaika ning miski ei sega enam löögi sooritamist. Kui 30 sekundi möödudes lööki pole sooritatud, kaotab mängija löögiõiguse ja teda karistatakse ühe trahviseibi lauale
asetamisega (§ 24 p. 1.1).
Ajapiirang kehtib vaatluse all oleva mängu lõpuni. Paarismängus kehtib ajapiirang mõlema partneri kohta.


Siit tuleneb üks veidi pentsik reegel, mis on täpselt samuti ka rahvusvahelistes reeglites.
Eriks Celmins kaitses seda tuliselt, väites, et ongi õige just nii, et kui teha märkus aeglase mängu kohta ja 30 sek möödumisel kehtestada nõue 5 sekundi jooksul löök teha, siis löögi mittesooritamise korral läheb löögiõigus lihtsalt edasi, ilma karistusnuppu lauale asetamata. Iga järgmise sarnase eksimuse korral asetatakse lauale ka karistusnupp.
See annab võimaluse lihtsalt igavesti venitada ebameeldiva löögi sooritamisega, kusjuures karistuseks võibki olla soovitu- lihtsalt anda löögikord järgmisele...

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group