Autor Teade
Kalev
PostitusPostitatud: 17.02.2011 18:03    Teema:

Vaielda ju võib,aga see ei lahenda probleemi.Miks käiakse vaatamas hr.Vaupere mänge?Väidan ,et üks põhjus on tema seletamine ja väga asjatundlike nõuannete jagamine.Kui võtta temalt see võimalus kaotaks minu arvates koroona nii mõndagi.
Gerli
PostitusPostitatud: 17.02.2011 17:51    Teema:

Kui vastastel on pretensioone ja kahtlusi, et antakse märku muudel viisidel, kui rääkimine, peaks olema neil õigus kutsuda kohtunik laua juurde vastaseid jälgima ja juba teise hoiatuse korral peaks olema automaatne partii kaotus!
Kalev
PostitusPostitatud: 17.02.2011 11:57    Teema:

Veel seda,et kuidas suhtuda elektroonilistesse sidepidamisvahenditesse?Reeglites pole sellest sõnagi.Ja kui on hästi kokkumänginud paar antakse juhiseid selliste märkidega millest keegi teine nagunii aru ei saa.Aga paarismäng vajab juhiseid ja kokkuleppeid.
Guido
PostitusPostitatud: 17.02.2011 11:30    Teema:

Selles osas olen Kaleviga täitsa nõus, et vestlus annab seltskondlikkuse mõõtme mängule, mis on ju ka tegelikult mõnus. Samas tekitab just see raskused kriteeriumide määramaiseks, mida lubada ja kuidas keelata.

Minu arvates tuleks VÕISTLUSTEL (vähemalt Eesti tasemest alates) täielikult rääkimine keelata. Siis saaks rääkida ka tiimitööst, kahe erineva isksuse oskuste ja mõtlemise sümbioosi sobivusest, mitte ühe mängija allumisest robotlikult teise nõudmistele. Mõlema mängunägemused peaksid kujunema ja ühtlustuma treeningutel ja miks mitte ka madalamal tasemel võistlustel; vallasisesed või eritingimustega (näiteks vestlemine lubatud-juhendis märgitud!!!) kommerts vms turniiridel.
Kalev
PostitusPostitatud: 17.02.2011 09:46    Teema:

Kogu vasturääkivus sellest ju tuleneb,et rääkimist tõlgendatakse erinevalt.Olen nõus ka sellega,et üldse mitte rääkida,aga siis kaob selle mängu seltskondlikkuse võlu.Võib-olla peaks mõnel turniiril proovima täielikku vaikust ja teisel rääkimise vabadust,et mõista mis on siis ikkagi parim lahendus.Näiteks males kabes peaks mängusaalis olema täisvaikus ja see sobib.
Gerli
PostitusPostitatud: 16.02.2011 20:41    Teema:

kusjuures mina olen veel täielikult vastupidisel seisukohal ses mõttes, et rääkimine peaks olema ÜLDSE KEELATUD, s.h ka strateegia rääkimineja just selsamal põhjusel, mis Kalev mainis, et erikeeltes ei saa ju aru, millest teine paar räägib...seega pole midagi vaja rääkida
Gerli
PostitusPostitatud: 16.02.2011 20:40    Teema:

Kalev kirjutas:
Olen kogu oma teadliku aja koroonaga kokku puutudes olnud seisukohal,et paarismängus peaks olema igasugune rääkimine lubatud.Ei kujuta ette,et keegi suudaks ühegi märkuse teha hiina või mingit muud tundmatut keelt kõnelevale paarile.Reeglid on kokkulepete küsimus.Arvan,et neid tuleks lihtsalt muuta.
Aga milleks see lobisemine vajalik on? Võistlus on ikka see koht, kus mängitakse nii, nagu osatakse...treening jäägu ikka treeningsaali...pole ju normaalne, et löögi sooritajale näidatakse täielikult löögi asukoht ette....strateegiat on ju lubatud rääkida ja sellest peaks ka piisama. Kui ütlen, et löö nii, et see nupp liiguks sinna ja see teine nupp liiguks vot sinna, siis see on löögi sooritaja asi välja mõelda asukoht, kust tuleks lüüa, et soovitud tulemus oleks saavutatud... kui ta seda välja ISE möelda ei suuda, siis ongi nii..järelikult ongi nõrgem, kui see, kes suudab välja mõelda ja võistlusel peabki välja tulema, kes oskab mõelda ja kes mitte...selle alusel ju pingerida peaks moodustumagi.
Kalev
PostitusPostitatud: 16.02.2011 18:58    Teema:

Olen kogu oma teadliku aja koroonaga kokku puutudes olnud seisukohal,et paarismängus peaks olema igasugune rääkimine lubatud.Ei kujuta ette,et keegi suudaks ühegi märkuse teha hiina või mingit muud tundmatut keelt kõnelevale paarile.Reeglid on kokkulepete küsimus.Arvan,et neid tuleks lihtsalt muuta.
Guido
PostitusPostitatud: 14.02.2011 17:17    Teema:

Rahvateatri peaks teinekord videosse võtma, see oleks hää õppematerjal: vot nii ei ole ilus ja tegelikult on pealtvaatajatel lausa naljakas ja mängijad teevad end sellega naeruväärseks.
Gerli
PostitusPostitatud: 14.02.2011 09:18    Teema: Re: EMV Novus paarismängus

Guido kirjutas:
Praegu käis paraku endiselt tekst stiilis, õta paremale, liiguta veel natuke ja kohati tundus tõesti, et õpetajad oleks ise teisele poole laudagi tahnud minna lööki sooritama.
Mida teha?
Variant A. Võistlejad tutvuvd võistlusreeglitega ja järgivad neid.
Vist vähetõenäoline? Või suudame me ise reegleid täites hakata ka lätlasi õpetama nende loodud reegleid järgima?
Variant B. Kui võistlejad ise ei suuda seda jälgida, tuleb palgata (loomulikult osalustasu tõstes vms) iga laua juurde kohtunik, kes jagab märkusi ja hoiatusi ning siis saaks ilmselt paljud mängud suhteliselt kiiresti läbi.
Variant C. Oleks tore kui keegi mõne võluvitsakese pakuks:)


Ka naiste turniiril oli täpselt sama probleemiga tegemist, kohati oli löögisuuniste andmine väga häiriv. Lisaks häälega käsklustele, et liigu natuke paremale ...ei, liigu natuke sinnapoole...nurgast peaks lööma jne...on naiste puhul veel teinegi aspekst ja see on miimika ja selle abil suuniste andmine...tõepoolest oleks kohtunikke laua ümber vaja!
Guido
PostitusPostitatud: 13.02.2011 09:56    Teema: EMV Novus paarismängus

Toimus 2011 Viru-Nigulas.
Ehkki naisi oli vaid 6 paari (nagu ka EMV koroonas), oli võistlus huvitav ja kellegi vastu e isaanud end kindalna tunda. Kahe ringi jooksul oli ka vastupidiseid 3:0 tulemusi. Viimase vooru eel oli 3-el paremal võrdselt 26 punkti, kuid Marju ja Taimi suutsid korrata oma mullust võitu 2 punktise eduga, võrdsete punktide juures otsutas 2-3 koha omavahelistes mängudes kogutud punktid. Hõbe Andreale ja Taimile, pronks Gerlile ja Gedile.
Mehi oli 18 paari ja mängiti 9 vooru shveitsi süsteemis. Ehkki poole võisltuse peal tundus, et Janno ja Oliver võtavad selle võistluse võidu kergelt, kaotasid nad viimastes voorudes punkte viikidega ning pidid leppima pronksiga. Võidu võtsid viimastes voorudes hoogu läinud vanameistrid Allan ja Mihkel, hõbeda võitsid tänu paremale koefitsiendile Eesti 2011 a koroonameistrid Margus ja Kaupo. Võistluse osaljate tase oli ühtlane, ka viimasteks jäänud paarid tegid superlööke ja ilusaid löögiseeriaid, kuid otsustas stabiilsus pika turniiri jooksul.
Kahjuks ei suutnud 2 paari võistlust lõpuni mängida, 1 paar loobus peale 6 vooru ja teine 8 vooru vabavooru järel.
Hämmastas, et novuse paarismängu 9 voou kestsid kauem kui koroona paarismängu 9 vooru, ehkki mõned ümbermängud (näiteks ka noorimal paaril, 1999ja2000 sündinud Rasmus-Mikk tiimil) siiski olid, mis seda võisid tingida.
Võistlustingimused olid head: valge, soe, rohkete istumis- ja puhkamisvõimalustega avar saal. Korraldajate poolt saiakesed ja kohvi fuajees mõistliku tasu eest, Tõnu ja Raivo entusiasm korraldamisel jne.
Pikk kohalesõit tasus vaevanägemist.
Taas oli kohe võistluse alguses kuulda kõnemulinat (no ei saa miskipärast vaikselt mängitud), Novuse reeglites on rääkimist minimaalselt, löök peab olema sooritatud 30 sekundi jooksul,( isegi kui seda pole eelnevalt nõutud). Kui löögiketas on löögi sooritaja käes(isegi kui ta pole veel laual), peaks olema lõppenud igasugune lööjale soovituste andmine. Praegu käis paraku endiselt tekst stiilis, õta paremale, liiguta veel natuke ja kohati tundus tõesti, et õpetajad oleks ise teisele poole laudagi tahnud minna lööki sooritama.
Mida teha?
Variant A. Võistlejad tutvuvd võistlusreeglitega ja järgivad neid.
Vist vähetõenäoline? Või suudame me ise reegleid täites hakata ka lätlasi õpetama nende loodud reegleid järgima?
Variant B. Kui võistlejad ise ei suuda seda jälgida, tuleb palgata (loomulikult osalustasu tõstes vms) iga laua juurde kohtunik, kes jagab märkusi ja hoiatusi ning siis saaks ilmselt paljud mängud suhteliselt kiiresti läbi.
Variant C. Oleks tore kui keegi mõne võluvitsakese pakuks:)

Heameel oli, et mõtetud porisemist laua põrkamise või vajumise teemal polnud kuulda. Igal võistlejal on 2 minutit aega tutvuda lauaga ja laud on võistlejatele ühine. Vastavalt laua omadustele on võimalik oma mängu planeerida, kui sa seda ei oska, oledki nõrgem. Väga lihtne.
Õnnitlen veelkord võitjaid!

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group