Autor Teade
Erki1
PostitusPostitatud: 12.04.2015 23:24    Teema:

Tegelikult olete te selle mehed/naised koos süsteemiga asjad ikka nii pea peale pööranud. See on näiteks maailmatasemel piljardis ja snuukris ennenägematu, et naised ja mehed mängivad koos ja tiitleid jagatakse eraldi.
Iga naine, kes tahab ennast meestega proovile panna st. nn. profiks minna, peab ka võistlema ühele üldauhinnale. Ei ole sellist varianti, et kui naine osaleb näiteks snuukeri Mastersil, siis saagu ta mis koha ta saab on ta ikkagi parim naine. Naised võistlevad konkreetselt eraldi. Kes tahab võib meeste võistlustele pürgida, aga seda ainult ühes arvestuses.

Minu silmis näiteks eelmise aasta Eesti meistrivõistluste üksikmängu medalikolmik peaks olema - mehed: 1. Vaupere 2. Uustulnd 3. Mererand; ja naised 1. Talts 2. Lande 3. Milevskaja.
Ma saan aru, et Andrea ja Gerli tahavad mängida meestega nö. profiks minna ja mina ei keelaks, vastupidi hea meelega mängiks. Aga antud olukorras nõrgema tasemega naiste arvamust keegi ei ole küsinud.
Vabalt oleks võinud naised omaette ringsüsteemiga meistri selgitada. Naismängijaid oli vist 13 kui õigesti lugesin.
Kui naisvõistlejaid näiteks 6-7, siis mina korraldajana laseks neil kaks korda läbi mängida.
See et keskmise tasemega naine peab mängima näiteks Vaupere või Helm-Rosinaga pole normaalne.

Mis puutub edetabelisse, siis lähitulevikus peaks ja võiks edetabelisse minna ka üksikpaarismäng, üldse võiks seda rohkem kavasse võtta.
Ütleks et see on isegi imelik, et Harjumaa segapaar (11 paari) antakse täispunktid tabelisse ja Kaldaru üksikpaarismängu (22 võistlejat) eest ei saa midagi.
Üldse soovitaks sellised kasina osalejate arvuga mänguvariandid nagu segapaari ja naisüksikmängu alati proovida korraldada nii, et ühel päeval oleks kaks võistlust. Kaoks kohe ka vähese arvuga naiste üksikmäng.
Gerli
PostitusPostitatud: 06.03.2011 12:20    Teema:

Külaline kirjutas:
Hei, tüdrukud! Mida Te soovite? Kui võrdseks, siis juba täiesti võrdseks! Senini on olnud laudade ülespanek enne võistlust ja hilisem äravedu meeste ülesanne . Korralikud lauakombed ei luba ju ühepajatoidust paremaid palasid välja nokkida... Katsume meiegi kombekaks jääda.

Siinkohal mainiksin, et lauad peab üles panema ja ära korjama korraldaja, kes tavaliselt saab ka korraldustasu osalustasudest endale arvestada...
Kui mina oleksin korraldaja, küll ma siis korjaksin ka laudu...ja osa korraldusrahast jagaks Michelisele, et ta aitaks laudu tassida.. Razz Korraldaja asi on laudade vedu organiseerida...omaasi, kas siis ise tassida või kellegagi kokku leppida!
Ja kas "külaline" arvab, et naised ei jõua novuse lauda tõsta? Isegi mina nõrguke suudan selle lauaplaadi kuidagi ära vinnata, nii et hädapärast saab hakkama ja eriti saab hakkama, kui vaja kellelegi midagi tõestada Cool
Aga kui taheti siinkohal mõista anda, et naised ja mehed ei ole kunagi võrdsed, siis siinkohal olen nõus tegelikult....üks seksistlik nali ka selle kohta Smile kuidas see anekdoot nüüd oligi...et Aadam ja Eeva on Jumala palge ees ja Jumal jagab kingitusi...küsib, et nooh Eeva ja Aadam, kes tahab esimest kingitust..Aadam kohe karjuma, et "mina, mina"....Jumal annabki kingituse üle ja kingituseks oli see va püstipissimise organ Laughing ....Aadam üliõnnelik, sortustab siin ja sortsutab seal ...nagu väike laps...nii õnnelik...Siis küsib Eeva Jumalalt: "aga, mis see teine kingitus oli...mis mina siis endale saan?" Ja Jumal vastab: "Aju, Eeva, aju on see teine kingitus" Laughing
No nali naljaks, eks selliseid nalju on sadades ka meeste mätta otsast vaadatuna ja naiste kohta...nii, et järelikult mehed-naised on võdsed...ühel jõudu rohkem, teisel empaatiavõimet rohkem...lihtsalt võrdsus ei väljendu täpselt ühtedes ja samades asjades...üks kompenseerib teise puudujääke ja vastupidi, s.t. et tuleb koos eksisteerida, et täiuslikkust saavutada VIST Rolling Eyes ..nii et vaidlus, kas võrdõiguslikkus on võimalik, on mõttetu minumeelest Smile....aga mängulises mõttes arvan mina küll, et piisava motivatsiooni korral on naistel võimalus konkureerida küll meestega...lihtsalt eesmärk peab olema ja tööd tuleb teha, tihtipeale naistel on aga muud eesmärgid tähtsamad (pere, kodu) ja sellepärast ei tule ka sellist tulemust. Väike eelis jällegi looduse poolt meestel, et meeste keskendumisvõime on parem...
Külaline
PostitusPostitatud: 05.03.2011 21:12    Teema:

Hei, tüdrukud! Mida Te soovite? Kui võrdseks, siis juba täiesti võrdseks! Senini on olnud laudade ülespanek enne võistlust ja hilisem äravedu meeste ülesanne . Korralikud lauakombed ei luba ju ühepajatoidust paremaid palasid välja nokkida... Katsume meiegi kombekaks jääda.

Aga rääkides meestest... Need ei ole õiged mehed, kes kardavad naistega vastasseisu sattuda. Ju on neil põhjust naisi peljata - ei ole nende mänguoskus piisavalt hea. Tipptasemel mängijad võiksid võtta võistlust koos vastassoo esindajatega kui väga hea psühholoogilise ettevalmistuse võimalust edaspidisteks pingelisteks rahvusvahelisteks turniirideks. Seega - tänagem noopis naisi, kes treenida aitavad.
Guido
PostitusPostitatud: 02.03.2011 19:33    Teema:

ei usu, et sellist reitingusüsteemi keegi viitsiks meil Eestis välja arvutada ja arvestada.
ja tegelikult arvestaks ka selline süsteem NN. tugevust, tolelks hetkeks saavutatud numbrit, mis ei tarvitse kajastada mingilgi määral otseselt tugevust, vaid oskust reitingut koguda.
ükskõik, palju on osalejaid FINSO karikaetapil, on loomulik, et sellisel võistlusel loomulikult tõuseb osalejate reiting, sõltumata neist, kes misiganes põhjusel (võib-olla ei pääse riigi koondisse) eemale jäävad.

Kõik ei mahu marjamaale, muist peab jääma karjamaale...
Gerli
PostitusPostitatud: 02.03.2011 19:04    Teema:

No olemegi jõudnud kohta, kus on selge, et on tarvis sisse viia korralik reitingusüsteem, mis sõltuks sellest, keda sa võistlusel võidad ja kellele kaotad...ainult siis saaks valida aasta parimat nii, et see ka õiglane oleks. Sellisel juhul kujuneb 6 osalejaga Kölni vms turniiril osalemine üldjuhul reitingulangetamiseks (kui muidugi on, mida langetada), mis oleks ka õiglane....
Guido
PostitusPostitatud: 01.03.2011 22:29    Teema:

paraku ei arvestata ka olümpiamängudel seda, kas kõik nn parimad olid sel ajal terved või valmistusid hoopis järgmiseks superesituseks, kus võib ju kohal olla veelgi enam tugevaid osalejaid kui olümpiamängudel üldse esineda tohib ja seega tasemelt nn tugevamad.

FINSO turniir on vastavalt staatusele lihtsalt niipalju olulisem, et osalejate koosseis pole üldse oluline; ta on lihtsalt olulisem. Kes ei osale on nõrk (või pidi tööl olema või laisk rahaküsimisel omavalitsuselt või mõnelt projektikonkursilt või otsib muid vabandusi eemalejäämiseks; neid on palju võimalik leida) ning nn tugeval turniiril võitmine on nõrk lohutus.
Iga FINSO turniiri I koht on rahvusvahelise turniiri võit ja see ei sõltu turniiri toimumiskohast.
Kes pole seda seni saavutanud, peab veel paremini püüdma. Paljud eestlannad on sinna küündinud: Andrea, Annele, Gerli, Mae ja Julija meenuvad kohe, loodetavasti tuleb sellele nimekirjale lisa.

Tänu siinsele arutelule leiame loodetavasti Eesti meistrivõistluste toimumisajaks ka mõne valemi, kuidas tulemusi kokku liita ja siis saab ka sellest seal rääkida ja ehk isegi otsustada.
Gerli
PostitusPostitatud: 01.03.2011 17:57    Teema:

Ei ei, Guido, ma tegelikult ei ole pidanud silmas üldse neid külaturniire...vaid ikka FINSo turniire, kus tuleks vaadata samuti osalejaid protokollide järgi..tahtsin seda väita, et mõne FINSO turniiri esimene koht ei ole näiteks nii tugev kui mõne turniiri 4-5. koht...näidetena Köln ja Valmiera FINSO turniirid omavahel võrdluseks siis näiteks...
Ja kui osaletakse meestega ühiselt, siis peaksid arvesse minema vaid osalenud naiste konkurents, kui tulemust tahetakse arvestada parima naissportlase valimisel (näitena Peterburi näiteks)...ja lisaks FINSO turniiridele oleks õiglane arvestada ka Eestis toimunud olulisi novuse võistlusi (näidetena Tallinna MV ja Kilingi-Nõmme)...ja samuti on vajalik hinnata ka seda, et äkki mõni Eestis toimunud võistlus (näiteks Eesti MV) on olunkõvema konkurentsiga kui mõni FINSO turniir....seda ma mtlesin..neid LÄti külavõistlusi loomulikult ei saa arvestada parima valimisel...lihtsalt ametlike turniiride tase on see, mida mina pidasin silmas..et seda võrrelda...


Maele...loomulikult võib inimestel olla eriarvamusi ja niiviisi saabki diskuteerida ja selguvad parimad lahendused...ei ole tarvis laskuda emotsioonidesse...igaühel on õigus oma arvamusele..
Guido
PostitusPostitatud: 01.03.2011 11:01    Teema:

Kahju, et Mae nii emotsionaalselt sõna võttis; erinevad nägemused on ikka võimalikud. Gerliga ei saa absoluutselt nõus olla poolitatud teema alguse teesiga FINSO turniiri nõrkusest.

Kõik külavõistlused, ka möödundpühapäevane Kaarli Rahvamajas toimunu on meelelahutus, kus parimad saavad ka vääriliselt (rahaliselt) tasustatud.
Samas teeb see ta ju põrandaaluseks ürituseks, sest toimub ilma kulutsekkideta raha liigutamine, mis siis, et osalejatele vabatahtlikult ja neile meelelahutust pakkudes.
Kindlasti on alagrupid huvitavad, alati loeb natuke õnnest, kellega ühte sattud. Ei usu, et Gedi oma oskuste pärast oleks päris viimast kohta väärt olnud, asjaolud aitasid ta sinna. Samas võitis nö "musta hobusena" turniirile pääsenud Robert konkreetsetes mängudes Hillarit 4:0 ja ka Oliveri ja Kaido, kes on ju harjutanud spetsiaalselt sellel laual. Billy eelistab aga reeglina eesti koroona lauda ja kõrvalt vaadates võis tõesti nentida taktikalist ebaküpsust, kuid eesti laua peal omandatud löögi täpsus aitas teda piisavalt.

Just külavõistlustel mängitaksegi seltskonna pärast, FINSO turniir on praegu ainus reaalselt aktsepteeritav rahvusvahelise taseme mõõdupuu.
Mitte ükski ainult kutsetega turniir ei saa olla ,ega polegi mingi tipptaseme näitaja. See näitab vaid kutsutud sõpruskonna hetketaset.
FINSO on praegu kriteerium, kus nn tipud saaksid tõestada, et nad on seda. Janis Laugalis seda peaagu suutis, ehkki Krimmis ei olnud tal esikoha võitmine sugugi lihtne. Mina kinkisin 4 punkti ära lihtsalt hooletusest, kaks mängu, mida juhtisin 3:0. lasin viiki ukrainlase Nikolajevi ja venelase Ljukshini vastu, samas lihtsalt ebaõnn ka Laugalise vastu 5ndat korda ümber mängides (viimase nupuga margussikas, taas lihtsalt hooletus).

Mida ma veelkord tahan rõhutada, unustage läti külaturniiride tasemest rääkimine.
Need on toredad sõpruskondade turniirid, kus on põnevad süsteemid, kuid nende alusel pole vähimatki alust ei aasta paremaid, ega ka mitte reitingut arvutada.
Gerli
PostitusPostitatud: 28.02.2011 22:51    Teema:

Tere...oleme nüüdseks ehk maha kõik rahunenud Smile
Loomulikult võib alati mängida mängu seltskonna pärast ja igati meeldiv on rohke osalejate arv võistlusel, olgu ta siis mistahes turniir. See on ikka ja alati igaühe oma valik, mis on tema eesmärgid, kas lihtsalt meelelahutus või siis on seatud ka muud sihid...ei ole keegi ei ühe või teise asja pärast ei halvem ei parem...lihtsalt kogu teema hargnes siin sellepärast, et aasta parima valimise üritamisel (nagu ma aru saan, siis ürituseks see jääbki), mis tekitas nii palju paksu pahandust ja pettumusi mitmetes mängijates, ei hinnatud objektiivselt turniiride taset..lihtsalt põhimõtteline küsimus...selleks oligi minu ettepanek järgmiseks aastaks juba aasta alguses seada paika kriteeriumid, et hiljem pahandust vältida. Tuleb hooaja lõpus vaadata läbi üksipulgi kõikide oluliste võistluste protokollid ja vaadata ka osalejaid, mitte ainult turniiri nime, ma loodan, et sellega oldakse nõus....Olen alati õiglaste põhjendatud otsuste poolt, kus ausalt kaalutakse kõik argumendid ja arvestatakse kõigi klubide arvamust ja siis langetatakse otsus.

Ma ei tea muidugi, keda Mae eliidi all silmas pidas, kuid mina osalen nii vähe võistustel ka just selsamal põhjusel, et liiga kulukaks läheb. Seetõttu ei saa ka osaleda ei Kölni ja ei Krimmi turniiridel...seevastu Lätis on odavam oluliselt ja seetõttu, kui kutsutakse, siis seal ka osaleme. No ja kui aus olla, siis Lätis on huvitavam mängida, sest konkurents on väga tugev alati ja tavaliselt ei õnnestu väga häid tulemusi teha meeste arvestuses Lätis, sest nii kõva tase on...kuid siiski on väga huvitav ja trenni mõttes hariv...see jällegi on minu eesmärk...et osaleda võimalikult kõvas konkurentsis ja see lõppkoht polegi mu jaoks kõige tähtsam.
Külaline
PostitusPostitatud: 28.02.2011 11:16    Teema:

Tsiteerin::
Kuidas ei saavutanud...2006. aasta jaanuari ELO reitingus on ta 14. kohal 2711 punktiga. Parim saavutus on olnud 8. koht. Need on ju fantastilised tulemused...


mis tulemus on 14. või 8.?
kui ei ole esikolmikus, siis ei ole tegija
Mae
PostitusPostitatud: 27.02.2011 22:48    Teema:

Loen siin neid vaidlusi selle kohta, et kes kui tugev on ja kes kui vägeval võistlusel võidab. Andke andeks, et ma Krimmis esinesin paremini kui mõni teist minust arvab (kusjuures mängisin väga nimekate lätlastega ja üldsegi mitte halvasti). Andke andeks, et ma Kölnis kuue naise arvestuses võitsin, ehkki sinnasõites olin veendunud, et mängime koos meestega (nii nagu juhend saadetud oli) ja ootasin vägagi põnevat võistlust. Andke mulle andeks, aga lihtne valla rahvamaja juhataja ei suuda käia igal nädalavahetusel mandril end koroona või novuse laua taga tõestamas. Ilmselt oskate isegi aru saada, et see on väga kulukas.

Minu küsimus - kes keelab teil, Eestimaa eliidil, käia mängimas Kölnis, Peterburis ja mujalgi, peale lätlaste poolt korraldatud turniiridel? Olgu öeldud, et Kölnis on väga ilusad karikad. Ja ilusad auhinnad on ka Saaremaal koroonavõistlustel.

Mina mängin seda mängu (olgu ta siis koroona või novus) lihtsalt siis, kui mul aega on. Mis teha, et viimased võistlused Eestist väljaspool, on sattunud minu puhkuse sisse. Otse loomulikult tahan oma puhkust veeta toredate inimestega, meeldivat meelelahutust harrastades, mõtlemata mingile reitingule ja enesetõestamisele. Ma lihtsalt mängin...
Aga siit neid kommentaare lugedes... loobun ma igast võistlusest pärast 5-ndat märtsi. Ma ei taha sellises seltskonnas olla.
Andke mulle andeks, aga ma ei taha.
Gerli
PostitusPostitatud: 29.01.2011 17:15    Teema:

no kahjuks praegu otsustavad need üks-kaks...keegi neile ju vastu ei saa, sest neil on kõige kõvem kisa Smile mina otsustaks küll ja osalekski kogu aeg meestearvestuses ja ka paarismängudes, aga Guidoga rääkides nüüd olen saanud aru, et seda ei lubata...kuigi mingit alust mittelubamiseks ei ole...no homme veel räägin temaga sellest Kaarlis. Homme on minu jaoks esimene selle hooaja turniir, nii et ongi paras aeg sellest homme rääkida...Viljandimaa medaleid naispaarismängus nagunii välja enam ei anta, setsma ise tahtsin nii..pole mõtet neid medaleid ju jagada, kui meil on 2 paari.
Erki2
PostitusPostitatud: 29.01.2011 16:46    Teema:

Vaata selles asi ongi, et peate ära otsustama kus te mängida tahate. Ei saa nii, et üks turniir naiste all ja siis meeste all, see asi peab ikka täpselt paigas olema. Sellepärast ka kindlasti Verk ja teised sellele vastu on. Aga keelata ei saa nad seda asja küll mitte kuidagi, kui te ikka tahate mängida meeste all. Ei ole nii et mingi üks, kaks inimest otsustavad asju. Ja paarismängus peate ka meeste turniiril mängima. Smile
Gerli
PostitusPostitatud: 28.01.2011 17:42    Teema:

Guido ütles siiski, et tema võistlustel võib, aga ta ei saa pead anda Heino ega Vergi võistluste eest...no siis ilmselt jääbki nii, et seal, kus lubatakse, mängin...ma ei viitsi enam sõdida, kuigi õigus oleks alati osaleda...Andrea ütes üks võistlus sama, et tema ka osleks alati meeste arvestuses kui võimalik ja Gedi samamoodi...nii et oleks teisigi, kes huvitatud....
Kui naiste turniiril oleks üle 15-20 osalejat kohal ja vanad tugevad mängijad uuesti mängimas käiksid (Irina, Valve, Marju, Jaanika, Kai, Mari-Liis jne.....neid veel teisigi), siis poleks ka konkurentsiprobleemi ja vabalt võiks osaleda naistearvestuses...aga kui ikka alla 10 osaleja, siis on ikka igav küll..
Guido
PostitusPostitatud: 25.01.2011 21:35    Teema:

tõepoolest, ELO on Judith tõesti suureks saanud, samas turniiridel tagaotsas, ma ei saanudki sellest aru
Tsiteerin::
Judit Polgár (born July 23, 1976) is a Hungarian chess grandmaster. She is by far the strongest female chess player in history. In 1991, she achieved the title of Grandmaster (GM) at the age of 15 years and 4 months. She was, at that time, the youngest person ever to do so. Polgár is ranked number 53 in the world on the January 2011 FIDE rating list with an Elo rating of 2686.
In November 2008, Polgar had a terrible result in The World Chess Blitz Championship in Almaty, Republic of Kazakhstan, finished last of the 16 players with only 2½ points.[170] In November 2008, Polgár played the number 2 board for the Hungarian open ("men's") team in the 38th Chess Olympiad in Dresden, finishing 3½/8.

tundub, et ta on tõesti oma tulemusi viimastel aastatel parandanud, jälgisin teda viimati 2000 alul ja siis ta küll lootust ei andnud tulevaseks eduks

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group