EKML foorum EKML foorum
Eesti Koroonamänguliidu foorum
 
 KasutusjuhendKasutusjuhend   OtsingOtsing   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri 
 ProfiilProfiil   RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse

Litsentsitasud

 
Vasta teemale   Uus teema    EKML foorum -> Arvamused ja ettepanekud
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kas teha ühine litsentsitasude kord?
jahh, väga on vaja
100%
 100%  [ 2 ]
EI
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku hääli : 2

Autor Teade
Guido
Foorumi administraator


Liitunud: 10 nov. 2005
Postitusi: 503
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: 18.03.2010 08:43    Teema: Litsentsitasud Vasta viitega

Litsentsitasude korrastamine oleks vajalik, aga sama asjaga on hädas ka näiteks maleliit.
Tsiteerin::
Teadmiseks, et eelmisel aastal tõi meie maakonna mängijate (nt. Tanel Kuldsepp ja Endel Silm) osaleme ainult meie oma maakonna kalenderplaanis olevatel võistlustel kaasa EML-i poolse nõude klubile, kes peaks nende eest litsentsitasud maksma (arve saadeti 2010. aastal).
Meie paraku oleme oma klubi liikmete eest tasunud litsentsitasud kui nad osalevad EMV-l või juhatuse otsusega, mitte aga valimatult kõigi eest tasunud.
Kui tahad meie üritustel osaleda siis minu või Siimu käest saad alati infot Smile
Märtsis muuseas on planeeritud Viljadi-Tartu mat¹kohtumine, kus võiksid mängida ilmselt mõlemal pool lauda.
hääd
Gert
January 27, 2010 6:36 AM
Marek Kolk said...

Minu meelest peaksid klubide juhid selle litsentsiküsimuse üles võtma. See tundub praegusel kujul ebaõiglane süsteem olevat.

Tunnistan ausalt, et ka mina ei olnud teadvustanud, et see on just nimel sellisel kujul : "1.2 nn tavamale reitingu arvestusse minevatel turniiridel, mis on EML kalenderplaanis;
1.3 üle-riigilistel kiirturniiridel, mis on EML kalenderplaanis;
1.4 erandina on litsentsitasudest vabastatud maletajad, kes mängivad kalendriaasta
jooksul vaid ühe punktides 1.2 -1.3 loetletud turniiri ning võistleja on võistlust korraldava
spordiorganisatsiooni liige (näiteks: Viljandi MS liige, kui ta mängib aastas ainult I.Raua
mälestusturniiril);"

See ütleb ju sisuliselt, et maakonna siseturniir läheb litsentsi alla, kui see on kalenderplaanis. Siit tekib dilemma, et kui panna plaani sisse, siis võrdsustatakse see vabariikliku turniiriga ära. Klubil on nagunii liikmemaksud, enamasti mingi 50-100 krooni aastas, aga maleliit lisab sinna veel pisut suurema summa otsa siis. Kui plaani mitte panna, siis kaotus pole küll suur, aga ometigi jäävad mõned inimesed teadvustamata.

Põhjendus on olnud, et see läheb reitingute arvutamiseks ja Maleliidu kalendrid on see nagu reklaami eest, aga sel juhul võiks ikka selgelt välja olla toodud, mis eelised on litsentsimaksjal ja millest jääb ilma litsentsi mittemaksja. Praegu tundub kuidagi ebaõiglane, need kes ei maksa, need ei jää ju millestki ilma. Pigem olgu siis reitinguarvestus igasugune kallim ja tasuline ja samuti Maleliidu lehel turniirist teatamine tasuline, aga ärge tarvitage süsteemi, kus olen kindel, et enamus inimesi ei tea, et nad kuskil midagi maksma peaksid. Selgem võiks see asi olla (juhendis sellekohane hoiatus jne).

Ma saan aru, kui nädalalõpusarjas ja EMV-tel litsents kehtib, aga miks seda tavalistele turniiridele vaja on? Sisuliselt ühe EML-turniiri eest peavad inimesed maksma a la 200 (kui just ühekordselt 100 ei anna) krooni aastas (rohkem kui osalustasu). Tõstke siis juba osalustasu.

Seega minu meelest tuleks asjad selgeks rääkida. Kui sellisel kujul litsents kehtib, siis peavad klubid oma aastalitsentsi tõstma, aga et siis oleks ka ühtne süsteem. Praegu lihtsalt mõni loll maksab ja palju lihtsalt ei maksa.


Hetkel on nii EKML kui ka ENL klubide liidud ,st liikmemaksu maksavad liikmed -> klubid.

Mängijatelt saab küsida litsentsitasu, aga selle küsimiseks peaks olema ka kord, milliste võistluste eest seda tasuda tuleb ja milliseks kuupäevaks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail
Reasta teated:   
Vasta teemale   Uus teema    EKML foorum -> Arvamused ja ettepanekud Kõik ajad on GMT + 2 tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa saad teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa saad vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB 2.0.23 © 2001, 2005 phpBB Group