EKML foorum EKML foorum
Eesti Koroonamänguliidu foorum
 
 KasutusjuhendKasutusjuhend   OtsingOtsing   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri 
 ProfiilProfiil   RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse

Ajalugu

 
Vasta teemale   Uus teema    EKML foorum -> Arvamused ja ettepanekud
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Guido
Foorumi administraator


Liitunud: 10 nov. 2005
Postitusi: 503
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: 24.06.2013 17:34    Teema: Ajalugu Vasta viitega

kas kellegil on ajaloolisi meenutusi või fotosi Eesti Vabariigi ajast, sest klubid olid juba ca 1925-ndast olemas. Nüüd selgus, et ka Lätis on üks ajaloohuviline noormees, kes lubas peagi ka meie foorumis ühendust võtta ja ta omas üsna head ettekujutust nii tegelikust olukorrast 30ndate Eestis kui ka varasema ajaloo kohta.
Ühiselt asju üle rääkides saame ehk selgema ettekujutuse selle mängu minevikust.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail
Erki1
Külaline

PostitusPostitatud: 05.03.2015 16:43    Teema: Vasta viitega

Guido räägi kas kuskil on andmed selle kohta mitu korda toimus Estonian Masters? Tahaks teada mis tulemused olid ja mitu korda ma seal võitsin. Üldse ühesõnaga kõik tulemused. Üldiselt kõik Eesti meistrivõistluste ja tähtsamate võistluste tulemused võiks kuskile üles panna, et need ära ei kaoks. Näiteks kasvõi Wikipedia.
Tagasi üles
Guido
Foorumi administraator


Liitunud: 10 nov. 2005
Postitusi: 503
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: 07.03.2015 22:14    Teema: Vasta viitega

Estonian Mastersit korraldati korra Rakvere kandis ja edasi oli korraldajaks Gert Viljandis. Ilmselt on tal ka kõik tulemused olemas.
Koduka täiendamiseks infoga on kõik materjalid teretulnud. Kui on sobivas formaadis, saan kasvõi kohe üles panna. Paraku väga mahukaid faile ei tahaks üles laadida, me serveriruum ei ole väga suur, seepärast ma piltide paigutamiseks kasutan teisi servereid, tööle on neist jäänud fotki.com.
9 korda oli vist, aga vahest ka rohkem. Alul on osalussüsteem selge, hiljem ...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail
Guido
Foorumi administraator


Liitunud: 10 nov. 2005
Postitusi: 503
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: 10.03.2015 08:37    Teema: Vasta viitega

Kas see oli Estonian Mastersile jätkuks kui lätlasi hakkas rohkem siin käima?
>12. mail Viljandi 2007 a lahtised meistrivõistlused novuses võitis 32 mängija hulgas Edijs Laskovs, talle järgnesid Gert Müil ja Allan Vaupere, 5. Aleksander Michelis, 9. Guido Trees, 11. Karli Kiin, 14. Erki Lepik, 17. Gerli Aver, 18. Kaupo Helm-Rosin, 19. Oliver Ojaste ja 20. Andres Lepp.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail
Guido
Foorumi administraator


Liitunud: 10 nov. 2005
Postitusi: 503
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: 10.03.2015 08:43    Teema: Vasta viitega

http://koroona.ee/plaanid/2006/juhendid/estonian2006masters.htm
on ilmselt viimane Estonian Masters, juhend. Tulemusi kahjuks elektrooniliselt säilinud ei ole minu jaoks. Kellel on paberil, saab ehk digitaliseerida, kasvõi pildistada.

Peab ilmselt tollastele korraldajatele lootma. Ehkki ka Gert oli Viljandi KMK juhatuses ja koos nad korraldasid, on juhendis kirjas:
>Võistluse kohtunikud: Leo Lukka 58 062 921 ja Kalle Koiksaar; VILJANDI KMK.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail
Erki1
Külaline

PostitusPostitatud: 11.03.2015 16:19    Teema: Vasta viitega

Estonian Masters oli ikka puhtalt koroona pärusmaa.
Leidsin paar ajalehe artiklit Estonian Mastersi kohta. Nii palju leidsin, et kolm korda võitsin kindlasti.
Esimene turniir aastast 2002, viimane 2006. Võib-olla siis toimuski mingi 6-7 korda ainult.

Novus on hoopis teine asi mida ma pole kunagi tõsiselt võtnud, raske on mõõta tasemeid kui pole sekunditki novuse treeningut teinud. Lätlased saavad meilt koroonas ja meie novuses.
Guido miks mitte koroonas ka Euroopa meistrivõistlusi korraldada? Mille taha see jääb? Miks joosta teiste rada? Las tulevad ja higistavad neil võistlustel ka, siis asi õiglane. Mis sest et neil laudu pole, mängida annab ikka. Mul ka novuse lauda pole, pole koroonalaudagi Smile.
Tagasi üles
Külaline


PostitusPostitatud: 17.03.2015 12:04    Teema: Vasta viitega

nendin taaskord, et korralikel koroonalaudadel saavad ka lätlased täitsa hästi hakkama, näiteks Lool (vist 2013?) olid Eriks ja Janis (Saulitis) meespaarismängus 3ndad ja ka esikohakonkurentsis sees. Läti noortevõistkond käis mitmel korral Tihemetsas koroonalaudadel mängimas ja vähemalt korra võitsid kindlasti, aga alati jõudsid esikolmikusse. Praegu kahjuks Janisel enam noorte treeninggruppi ei ole ja seetõttu jäi ka too võistkondlik turniir soiku Sad

Koroona EM ideena ilus, seda peaks korraldama ilmselt EKML.
Juhatusele (või üldkoosolekule) võiks tulla idee mõnelt liikmesklubilt, kes suudaks ja tahaks seda korraldada. EKML juhatus saab selle alusel hakata EOK-ga suhtlema ja sealt toetust taotlema jnejne.
Minul ei ole piisavalt kontakte, et olla veendunud enam kui 2 riigi osalemises, mis ei ole piisavalt tõsiseltvõetav. Ka napib praegu Eestis EM-väärilist inventari (vineer vähemalt 18 mm, Saku poes a 262 €). Peningil on 10 (+ mõned vanemad), Sookuningal 6(+2), Vaablasel 4, Tirtsul mõned vanad ja mõned lauad ka Koerus ja ehk veel...
EM, sõltuvalt süsteemist, peaks olema min 30-40 lauda. Olümpiasüsteemi, mida rakendatakse tennises või snuukeris, ei pea ma parimaks lahenduseks, ehkki laudu on vaja vähem.
http://koroona.ee/inventar.html
Tagasi üles
Erki1
Külaline

PostitusPostitatud: 18.03.2015 20:17    Teema: Vasta viitega

Vaatasin seda koroona ajalugu vähe, varsti saab 100 aastat esimeste klubide loomisest ja esimesed reeglid ka sellest ajast. Igatahes tuleb see suurvõistluse idee käiku lükata, igasugustel imelistel aladel peetakse neid maailmameistrivõistlusi ja asju, olgu need siis ametlikud või mitte-ametlikud.
Koroona kui mäng on Eesti au ja uhkus ja igatahes peaks seda traditsiooni hoidma ja veel enam suurema võistluse näol arengut jätkama.
Neid suure rahvahulgaga võistlusi ennegi peetud ju, isegi mäletan kas mingi aeg ei olnud isegi 125 mängijat Pärnus Eesti meistrivõistlustel.
Ja ma arvan, et ei pea seda ideaalset lauda taga ajama, see ongi koroona eripära et lauad pisut vajuvad, augud viskavad nuppe üle ja poordid ei põrka ühesuguselt.
Toimumiskohaks mõni spordihall a la nagu Lool näiteks, osavõtumaks ka piisavalt suur ja siis koguneb auhinnafondi ka mõnusalt. Kahepäevane üritus, esimene päev üksikmängud, teine päev paarismängud. Kestku need mängud siis kaua tahes, jääbki mõnus suurvõistluse maitse suhu. Kui palju raskem see korraldamine praegustest suurematest võistlustest ikka olla saab siis, lihtsalt huvi ja tahtmine peab olema. Koroona ju ajalooliselt ikka esimene versioon, seda traditsiooni peab hoidma.
Tagasi üles
Külaline


PostitusPostitatud: 01.04.2015 07:26    Teema: Vasta viitega

Tule Loole mängima ja räägime sellest plaanist. Kes reklaamib? kutsub? keda? millal 2016 aastal, kesksuvel või südatalvel? Loo 46. auhinnavõistluse ajal üheaegselt, muutes natuke formaat-> suur reede üksikmäng 11 vooru, vaikne laupäev nais ja meespaarismäng ning 1. püha segapaarismäng
Tagasi üles
Erki1
Külaline

PostitusPostitatud: 05.04.2015 21:10    Teema: Vasta viitega

Vaatan, et Loo võistlus oli väga kordaläinud üritus. See on tore. Sellele võistlusele ise kahjuks ei jõudnud, aga selle aasta jooksul üritan kindlasti kuskilt osa võtta. Vaatasin fb-s Guido pakkus välja idee maailmameistrivõistlused Lool järgmine aasta, toetan valjuhäälselt. Hea koht sellise võistluse läbiviimiseks, üldse üks mu lemmikkohti tegelikult.
Ja kava on väga viis, omalt poolt lisaks veel selle, et kindlasti võiks plaani võtta ka üksikpaarismängu segapaari päeval. Selge et kõigile naismängijaid ei jätku. Omal ajal sellepärast mitu hooaja kokkuvõtet jäi võitmata nii geograafilise asukoha tõttu kui ka stabiilse segapaarilise puudumise tõttu. Enamasti tugevamad rabavad kõik naismängijad ära, las siis teised proovivad jõudu üksikpaarismängus. See ka superhuvitav mäng, tasub parim selgitada küll.
Formaat - üksikmängud 11 või 13 vooru, paarismängud 9 vooru. Ikkagi tähtis võistlus.
Tagasi üles
Guido
Foorumi administraator


Liitunud: 10 nov. 2005
Postitusi: 503
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: 06.04.2015 05:51    Teema: Vasta viitega

Kui suurvõistlust teha, siis I kord ilmselt nn mitteametliku MM-ina, st eeldades osalejaid üle maailma. EM korraldades piiraks me kohe potentsiaalseid osalejaid üle ookeani ning ka Aasiast, näiteks Türgist, Iisraelist vms.
Järgmine aasta on Suur Reede 25. märts, st umbes samal ajal.
Programmi laiendamine nõuab veidi rohkem raha, aga samas võib see mõjuda pidurdavalt paljudele rahvasportlastena mõnusa ajaviitemänguna seda võtvatele koroonamängijatele. Praegu on Loo spordiklubi (arvestades tema maja rendi tegelikke hindu ja hääd oskust siiski Talleggi äriettevõttelt auhindade väljakauplemist) siiski võimas suursponsor üritusel. Ma ei tea, kas Loo SK on huvitatud formaadi muutmisest, natuke kahtlen, sest formaadi muutmine on libe tee. Peningi KMK kollektiiv on ikka toetanud koroonaalase pädevusega ning loodame, et järgmiseks aastaks saame väga hea kvaliteediga laudu enam kui praegune 20 lauda 27-st. Üksikmänguks saaks paigaldada tegelikult rahulikult ka 4x9, võimalik, et isegi 4x11.(praeguse 4x7, keskele augu jätmisega, asemel).
43 lauda lubaks korraga 86 mängijal mängida. Mul on heameel, et on vähemalt üks võistlus, kus naised omakeskis paremust selgitavad. Sel korral kahjuks naispaare piisavalt ei olnud, et omaette mängida ja ma usun, et ainult naiste omavahelises mõõduvõtmises oleks järjekord võinud ka muutuda.
Suurvõistlusena oleks ehk õige planeerida hoopis august 2016 nn Kalevi päevade programmi täiendamist Pärnumaal. Suvel on lihtsam vabu päevi leida spordisaalides.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail
Erki1
Külaline

PostitusPostitatud: 07.04.2015 22:14    Teema: Vasta viitega

Eks ta üks läbirääkimiste asi ole. Samas sellise võistluse korraldamine oleks ju ükskõik millisele kohale või klubile omamoodi ka auasi nii et alati tasub ettepanekuid teha.
Geograafiliselt sobiks arvatavasti vist paremini mõni spordihall Harjumaal, sest rohkem Eesti klubisid sellest maakonnast või selle ümbrusest.
Kui Loo oma formaati muuta ei taha, siis ehk on variant kesksuvel samas kohas ka suurem võistlus läbi viia.

Graafiku osas ma näiteks näeks variandina ka igas mängudistsipliinis mängida 9 vooru. Pikemad päevad ja saaks kahe päevaga ka võistluse läbi viidud. Ühele voorule arvestada tund. Konkreetne vooru aeg 45-50 minutit ja 10 minutit uue vooru kokku panemiseks. Kui keegi alkoholi tõttu ei suuda kuidagi mängu õigel ajal lõpetada, siis läheb kirja tulemus vastavalt sellele, mis sel hetkel seis on või siis veel karmimad meetmed.

Esimene päev mängitakse üksikmängud ja alustatakse segapaaride + üksikpaarismänguga. Üksikmängud 9 vooru pluss segapaar/üksikpaar 4 vooru teeb kokku 13 vooru. Kella 11 õhtul päeva lõpp.
Teine päev lõpetatakse segapaar/üksikpaar ja mängitakse paarismängud. Kokku 14 vooru.
Kui päevad omavahel siduda, siis see võimaldaks naisi ka rohkem aktsioonis hoida. Saaksid naised ka korraliku osalejate arvuga paarismänguturniiri läbi viia.
Ma eeldan et kui osavõtumaksu tõsta, siis mehi kuskil 70-80 tuleb kokku. Seega oleks see variant ju mõeldav.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Vasta teemale   Uus teema    EKML foorum -> Arvamused ja ettepanekud Kõik ajad on GMT + 2 tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa saad teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa saad vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB 2.0.23 © 2001, 2005 phpBB Group