EKML foorum EKML foorum
Eesti Koroonamänguliidu foorum
 
 KasutusjuhendKasutusjuhend   OtsingOtsing   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri 
 ProfiilProfiil   RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse

Konkreetselt vihane nii diskrimineeriva juhendi peale

 
Vasta teemale   Uus teema    EKML foorum -> Võistlused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Gerli
Külaline





PostitusPostitatud: 25.10.2006 09:48    Teema: Konkreetselt vihane nii diskrimineeriva juhendi peale Vasta viitega

Vihjan siinkohal juhendile "Viljandi Novusmängu „MULGI MEES“ meeskondlik rahvusvaheline turniir
(noored ja täiskasvanud)"
Konkreetselt on viidatud et noored ja täiskasvanud, mida mina kui omaarvates täiskasvanud inimene tõlgendan nii, et kuulun täiskasvanute gruppi. Ma usun, et nii arvaks ka üle 90% teistest lugejatest. Kuid lugedes juhendit edasi, ilmneb seik, et NOVUSe Liit ei pea naisterahvast täiskasvanud inimeste hulka. Kopeerin siia teksti, millest seda saab otseselt järeldada:
AUTASUSTAMINE

NOORED: Võitjat võistkonda autasustatakse auhinnaga „MULGI MEES“ ja võistkonna liikmeid diplomi ja mälestusesemega, II ja III koha võistkondade liikmeid diplomite ja ¹okolaadiga.

TÄISKASVANUD: Meeskondi I-II-III koht autasustatakse diplomite ja auhindadega „MULGI MEES“ ning nende võistkondade liikmeid diplomite ja mälestusesemetega.

NAISTE: Turniiril autasustatakse kolme paremat diplomite ja mälestusesemetega.

Olen üldse hakanud mõistma, et ENL jaoks pole naisterahvas täisväärtuslik mängija, sest küll kohaldatakse igat sorti eritingimusi võistlustel osalemiseks, on olnud juhus, kus naiste võstlusel ei maksta auhinnafondist raha välja, kui samal ajal meesteturniiril makstakse jne.
Otseselt oleks siin materjali soolise võrdõiguslikkuse volinikule, kes töötab Sotsiaalministeeriumi alluvuses. Sõna hakkasin võtma, sest selline situatsioon on kestnud juba pikemat aega ja pole see esimene võistlus, kus naisi ei kohelda meestega võrdselt. Minu jaoks oli seda juhendit lugeda solvav ja nördimapanev, oleme siiski 21. sajandis.

Ja mõtlemiseks korraldajatele...mis on siis eelkõige koroona ja novusmängu võistluste korraldamise põhieesmärk? Mina olen oma naiivsuses siiski arvanud, et see on mängu populariseerimine KOGU elanikkonna seas, kuid kahjuks hakkab kujunema olukord, kus võistlusi korraldatakse mängu populariseerimiseks MEESTE seas. Enamuse naiste jaoks ei ole motiveeriv sõita kohale võistlusele, kus ootab teda 3 vastast, kellega mängitakse 2 matshi igaühega. Järelikult on paljude heade naismängijate otsus pigem mitte sõitagi võistlusele. Järelikult selline võistlustekorraldamise strateegia ei populariseeri mängu naiste seas. Ettepanek: lasta naistel osaleda kõigil turniiridel võrdselt meestega, et vähegi populariseerida mängu ka naiste seas. Naistel pole midagi selle vastu, kui nad jäävad turniiril viimaseks tugevas konkurentsis, sest see kogemus on oluliselt väärtuslikum, kui 3 vastasega pingevaba turniiri mängida.
Tagasi üles
Guido
Foorumi administraator


Liitunud: 10 nov. 2005
Postitusi: 503
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: 25.10.2006 10:12    Teema: Vasta viitega

Mulgi Mees on Viljandi MG SK klubi turniir, mitte ENL poolt korraldatav võistlus
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail
Gerli
Külaline





PostitusPostitatud: 26.10.2006 07:24    Teema: Vasta viitega

tead seal pole mingit vahet, mis turniir ta on. Me oleme ju kõik seda suhtumist näinud ja osa meist ka kogenud. Ma ütlesin, et mind ei huvitagi niivõrd sellel turniiril osalemine, kuivõrd, et inimesi koheldaks võrdsetena vähemalt juhendit kirjutades (vihje eraldi välja tuues täiskasvanuid ja naisi).
Tagasi üles
Guido
Foorumi administraator


Liitunud: 10 nov. 2005
Postitusi: 503
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: 26.10.2006 09:25    Teema: Vasta viitega

vastasin, et ENL, keda sa süüdistad, pole vähemalt selle konkreetse juhendiga ära teeninud sellist süüdistust, pigem vastupidi.
Novuse teemas kirjutasin ma võimalikest variantidest eesti võistkondlike meistrivõistluste korraldamiseks ning vastavalt Eesti Spordiseadusele ei hakanud ma kuskil välja tooma, et naised ei tohi meeste eest mängida.
Lätis on kvalifikatsiooninõuete kehtestamisel samuti lubatud neil vajdusel koos mängida, naiste algkoefitsient on (kirjutan suurusjärkudest, täpselt ei mäleta, paberil pidin varsti saama) meeste 2300 asemel 2100, aga loomulikult on võimalik mängides möödagi minna.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail
Gedi
Külaline





PostitusPostitatud: 26.10.2006 10:12    Teema: naised vs mehed Vasta viitega

Vaadake... kui eesotsas on tõesti vana-kooli-mees, kelle suhtumine naistesse on vana-kooli-mehe oma, siis ei tohi seda projitseerida üle kõikidele täna-päeva-naistele. Sest täna-päeva-naine ei lepi sellise suhtumisega ja läheb ära, sinna, kus teda aktsepteeritakse kui võrdset, mitte ei lase end edasi tümitada. Ja me ei pea tegema kõike nii nagu on Lätis. Või peab, kui mängid Novust? Guido seletustest ei ole hästi aru saanud, mis süsteemid lätlastel võistlemiseks on. Ja seal vist ei ole kombeks, et naised meeste eest mängivad, sest seal naisi ilmselt jagub rohkem, või?
Tagasi üles
Gerli
Külaline





PostitusPostitatud: 26.10.2006 10:35    Teema: Vasta viitega

Kas juhendeid, mille alusel korraldatakse Novuse mänge, ei peagi kinnitama ENL?
Aga kas Viktor ei ole ENL juhatuses enam?
Kui ENL-u kuuluv klubi korraldab võistlusi, siis kaudselt on alati korralduse eest ju ka vastutav ENL.
Tagasi üles
Gerli
Külaline





PostitusPostitatud: 26.10.2006 10:43    Teema: Vasta viitega

ma sain juba ise vastused, paistab, et ainult Karu ja Guido ongi juhatuses? Kas siis otsuseid näiteks tehakse üldkoosolekul, kuhu kuuluvad kõikide klubide esindajad?
Guido, ENL suhtes võtan esialgu süüdistused seega tagasi, sest teadsin, et Viktor on osa juhatusest. Eelmisel aastal oli küll mitmel korral just väljamaksmiste osas Viktoril nii, et naistele ei makstud raha välja ja nüüd näen, et naine polegi Viktori juhendis mittekeegi, siis sai mul karikas täis. Aga eelmisel aastal polnud ka ENL-u, nii et teil on "tabula rasa" hetkel siis Smile
Tagasi üles
Guido
Foorumi administraator


Liitunud: 10 nov. 2005
Postitusi: 503
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: 26.10.2006 11:24    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Ja me ei pea tegema kõike nii nagu on Lätis. Või peab, kui mängid Novust? Guido seletustest ei ole hästi aru saanud, mis süsteemid lätlastel võistlemiseks on. Ja seal vist ei ole kombeks, et naised meeste eest mängivad, sest seal naisi ilmselt jagub rohkem, või?

ei pea, aga jalgratast pole ka mõtet leiutada. Samas tundub mulle praktilisena mõte kehtestada ühtsed kvalifikatsiooninõuded, kusjuures praeguse seisuga lätlased tunnustavad näiteks EM taset piisavaks, et anda 6 paremale meistersportlase nimetus, seega Irinal ja Valvel jäi napilt puudu, küll on aga meistersportlased Andrea, Gedi, Gert, Kaspar, Kalev ja Allan.
Lätlastel mängivad reeglina siiski naised ja mehed eraldi turniiridel, lihtsalt neid jätkub mõlemale poole(aga mitte tänu klubide suurusele(nad on teg sama väiksed kui siin), vaid rohkusele). Erandid on vist siiski ka Lätis lubatud, kuid internetis leiduvates turniiritabelites ma naisi pole leidnud meeste võistlustel(võistkondlikud on seal ju reeglina->mängitakse ringis läbi, min 9 mängu, alla selle ei loeta üldse reitingusüsteemi sobivaks).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail
Reasta teated:   
Vasta teemale   Uus teema    EKML foorum -> Võistlused Kõik ajad on GMT + 2 tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa saad teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa saad vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB 2.0.23 © 2001, 2005 phpBB Group