EKML foorum EKML foorum
Eesti Koroonamänguliidu foorum
 
 KasutusjuhendKasutusjuhend   OtsingOtsing   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri 
 ProfiilProfiil   RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse

Üldkoosolek ja juhatus
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4
 
Vasta teemale   Uus teema    EKML foorum -> Arvamused ja ettepanekud
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Gerli
Külaline





PostitusPostitatud: 25.01.2011 08:41    Teema: Vasta viitega

Külaline kirjutas:
Kui juba hakata väitma, et üks ala on parem kui teine, peaks siiski välja tooma normaalsed argumendid. See, et ühel on uuem/parem inventar on ju täiesti jabur. Pane kõrvuti väga hea koroonalaud ja väga hea novuse laud ja alles siis saad hakata üldse midagi võrdlema.
Ma olen novuse laual väga vähe mänginud (pole võimalust), küll aga ei saa nõustuda väitega, et koroona igav oleks ja pead üldse vaja pole.
Lätis võistlustel käimine võib tunduda hea ideena, aga siinkohal tuletan meelde, et Riia on näiteks Viljandile tunduvalt lähemal kui Tallinnale.
Rõõmu tunda on ka Eesti võistlustel võimalik, oleneb inimesest. Kes tahab viriseda, leiab selleks alati põhjuse Wink
Viljandi on Tallinnale palju lähemal kui Riia, kes tahab kauguste üle viriseda, leiab selleks alati põhjuse...ka Eestis saab novust mängida ja ma leian, et siis saab alles sõna sekka öelda ja mängude häid-halbu külgi analüüsida, kui oled MÕLEMAT PALJU mänginud. Alates 1998 mängisime meiegi vaid koroonat ja sellel alal saavutatud kõik, mis saavutada oli...motivatsioon kadus lihtsalt selle peale.. ja kui novus ilmus, olime ka meie skeptilised, aga õnneks jätkus mõistust üle olla ja mitte kaasa minna harju poolt tuleva erilise skeptitsismiga ja alles nüüd, kui ma olen novust palju aastaid mänginud ja väga palju kõrvalt näinud meisterlikku novusmängu, siis ma näen, et midagi sarnast pole koroonalaual üldse võimalik realiseerida ja 100% saan väita, et novus on võimaluste poolest huvitavam mäng. Õppige tundma ka seda mängu ja siis alles saame edasi rääkida...sest kui ühte ollakse mänginud ja teist väga vähe, siis ei ole see arvamus just kuigi objektiivne.
Tagasi üles
Gerli
Külaline





PostitusPostitatud: 25.01.2011 08:49    Teema: Vasta viitega

Ja see pole üldse jabur, et novuse eelis peitub tema paremas inventaris. Nagu Gedi juba oma kirjas väitis, et paneks ka snookeris lopergused kuulid ja teeks ühe piljardilaua jala madalama, et ikka viltu kisuks ja vaataks siis, kui palju proffe seda ala edasi harrastaks või tõstaks tennises mõnes geimis võrgu kõrgemale ja teises laseks jälle madalamale...see on ju täiesti ajuvaba....isegi novuse olümpiamängude kavasse saamise peamine takistus on ju ebastabiilne inventar, mis siis veel koroonast rääkida...PAREM inventar ON eelis, see võimaldab mõtlemismängu keerulistes seisudes ja ärge nüüd profid tulge jälle ütlema, et novuses ei tekigi raskeid seise Rolling Eyes tekib ikka küll ja isegi Laugalisel, Cirvelistel ja muudel novuseässadel....
Tagasi üles
Külaline






PostitusPostitatud: 25.01.2011 08:50    Teema: Vasta viitega

Gerli kirjutas:
tekib ikka küll ja isegi Laugalisel, Cirvelistel ja muudel novuseässadel....
kaasaarvatud ka Eesti ässadel, kes siin foorumis väidavad, et novus on nii lihtne, et strateegiat pole vaja Cool
Tagasi üles
alma
Külaline





PostitusPostitatud: 25.01.2011 09:17    Teema: Vasta viitega

huvitav, mis selline auhinnafond tuleks kokku saada et korralik kommertsvõistlus korraldada, ey kõik tipud oleks huvitatud mängimisest?mingid mõtted liiguvad....
Tagasi üles
Gerli
Külaline





PostitusPostitatud: 25.01.2011 09:53    Teema: Vasta viitega

alma kirjutas:
huvitav, mis selline auhinnafond tuleks kokku saada et korralik kommertsvõistlus korraldada, ey kõik tipud oleks huvitatud mängimisest?mingid mõtted liiguvad....
Lätis tavaliselt sissemaks mingi 5 latti näiteks (Valmieras oli ka nt 3,5 latti), no see teeb 5 lati puhul ca 110 eek. Kui on juba 30 osalejat, siis fond juba 3300 eek...(ma jätaks eurodes arvestamise kõrvale, sest ikka veel pole harjunud nendega)...ja tavaliselt makstakse 6 parimale raha....
Võiks kujuneda nii....
1. koht 800 eek
2. koht 650 eek
3. koht 500 eek
4. koht 400 eek
5. koht 300 eek
6. koht 150 eek
Siis jääb ka korraldajatasuks 500 eek. Ja tegelikult kommertsidel jagatakse 100% kõik välja tavaliselt, otsitakse koht, kus ruumi üür on minimaalne või üldse puudub. Aga pulbriraha peaks ikka korraldajale jääma küll, mina arvan, et 500 oleks OK, aga alati võib ka ümber jagada ühte-teist, kui nt ei tule välja vms. Võib maksta auhinnaraha sel juhul vähematele või muud variandid....või ka osalejaid on nt Viljandiski tihtipeale olnud üle 30, siis ka fond suurem...
Tagasi üles
Külaline






PostitusPostitatud: 25.01.2011 09:55    Teema: Vasta viitega

Guido:kirjutasin ka eile Gedi demagoogiast kubisevale kirjale vastust, aga ei jõudnud veel lõpuni:)
2. jaanuar oli kahjuks ju ammu ära planeeritud, 1. jaanuar oleks vaba olnud; samas ei olnud ju võistlusestki midagi täpsemalt teada. Tugevaid vastaseid on mul koduski, valla meistriks ei õnnestunudki taas tulla, ikka on keegi sel päeval parem..., seekord siis hooletus hilisema võitjaga->2:0 asemel oli järsku 0:2 ja seda enam ei õnnestunud päästa...
aga Läti, selleks peaks mingi motivaator olema... kui ma näen mõnda juhendit, mis mind huvitab, siis arvatavasti ka registreeruks osalema.
Kutsetega on ainult külavõistlused ja neid nüüd mingiks etaloniks pidada on liigmisliig, ehkki seal kindlasti mängivad toredad inimesed.
Tagasi üles
Gerli
Külaline





PostitusPostitatud: 25.01.2011 09:57    Teema: Vasta viitega

Külaline kirjutas:
Kutsetega on ainult külavõistlused ja neid nüüd mingiks etaloniks pidada on liigmisliig, ehkki seal kindlasti mängivad toredad inimesed.
Enamasti on need nn. külavõistlused just kõige tugevama tasemega...Krasts ei korraldagi võistlust, kus vilets tase oleks, samuti Celmin¹ ja teised...neil poleks ju omal lihtsalt mingit põnevust, kui võit on ette teada...
Tagasi üles
Külaline






PostitusPostitatud: 25.01.2011 09:59    Teema: Vasta viitega

külavõistlus ei motiveeri tõsiselt mängima, vaid mängu nautima
Tagasi üles
Gerli
Külaline





PostitusPostitatud: 25.01.2011 10:00    Teema: Vasta viitega

Külaline kirjutas:
Kutsetega on ainult külavõistlused ja neid nüüd mingiks etaloniks pidada on liigmisliig, ehkki seal kindlasti mängivad toredad inimesed.
tahtsin veel lisada, et Gert näiteks ei kutsugi kohale spetsiaalselt Cirvelisi Viljandisse osadele turniiridele, sest siis oleks mõttetu enamustel teistel üldse osaleda, Jurise ja Janise tase on ikka nii palju kõrgem, samuti Juris Grosensil...
Tagasi üles
alma
Külaline





PostitusPostitatud: 25.01.2011 10:01    Teema: Vasta viitega

Tänud auhinnarahade valgustamise eest ja mõtteid liigub.
Tagasi üles
Gerli
Külaline





PostitusPostitatud: 25.01.2011 10:01    Teema: Vasta viitega

Külaline kirjutas:
külavõistlus ei motiveeri tõsiselt mängima, vaid mängu nautima
Kui suurem raha mängus, siis küll ta motiveerib..küsime Vauperelt, kas teda motiveeriks 1000 eeki esikoha eest külaturniiril mängima, kus ka teised suurmeistrid kohal? Vastus on etteaimatav...
Tagasi üles
Reasta teated:   
Vasta teemale   Uus teema    EKML foorum -> Arvamused ja ettepanekud Kõik ajad on GMT + 2 tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4
Lehekülg 4, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa saad teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa saad vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB 2.0.23 © 2001, 2005 phpBB Group