EKML foorum EKML foorum
Eesti Koroonamänguliidu foorum
 
 KasutusjuhendKasutusjuhend   OtsingOtsing   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri 
 ProfiilProfiil   RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse

Üldkoosolek ja juhatus
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Vasta teemale   Uus teema    EKML foorum -> Arvamused ja ettepanekud
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Gerli
Külaline





PostitusPostitatud: 23.01.2011 11:14    Teema: Vasta viitega

Oi ma väga vabandan ALMA ees, ma ei lugenud korralikult ja hoopis Guido oli see, kes neid lauseid kirjutas, vat siis on minu kommentaar mõeldud GUIDOLE!
Millel põhinevad Sinu väited, Guido? MIlliste turniiride tulemused on aluseks Sinu arvates? Ka Kilingi-Nõmme 2010 võiks arvestada....
Tagasi üles
Gerli
Külaline





PostitusPostitatud: 23.01.2011 11:40    Teema: Vasta viitega

Guido ja üldse on tekkinud minus täielik alaväärsuskompleks, sest järjest enam hakkab tunduma, et mida iganes ka ei saavutataks, tunnustust ENL poolt ikka ei tule ja see hakkab juba nii ärritama, et ma soovin kõik välja öelda...ja seetõttu häiris mind ka see Sinu kommentaar, et 2010 justkui on nii selge see parima valimine, ma lihtsalt palun, et vaata võistlustulemused üle...ma ei saa aru Sinust, millel see Sinu ütlemine põhineb.....ei ole üldse nii üks-ühene see tulemus...
Ja samuti ma tahaks öelda, mis juba mitmed aastad ütlemata on olnud, et ei ole tulnud ENL poolt mingid tunnustavat liigutust ei EM hõbemedali eest ega ka EM kuldmedali eest...ma ei tea, kas siis, kui Andrea ja Gert meistriteks tulid, kas siis neile oli mingi tänuavaldus või mitte, kuid minu auhinnakapis seisab vaid OMA KLUBI poolt 2009. a EM meistritiitli eest tunnustuseks saadud taldrik! MInumeelest on see mõttekoht.....ilmselt kumab minu postitusest läbi solvumine ja tunnustamisvajadus, aga las olla ja las kumab, mul täiesti ükskõik, sest tegelikult ju nii ma ennast tunnengi! Ma ei soovi, et midagi tagantjärgi ette võetaks, vaid ma soovin ainult seda, et midagi muutuks suhtumises ja et need inimesed, kes edaspidi tiitlivõistlustel maailmas Eestile tunnustust toovad, saaksid ka vääriliselt märgatud ENL poolt!!!!!!!!

Ja üks asi veel, pole minumeelest mõtet vaeva näha koroona ja novuse ühendamisega, sellest ei saa nagunii asja ja koroona on nagunii hukule määratud, tal puudub rahvusvaheline väljund ja mäng ise on ka algelisem, pole mõtet panustada kahele, siis ei tule kummalgi tulemust...valida üks, mis on perspektiivikam ja antud juhul on see novus ja kui panustada ühele, on arenguvõimlaused ka paremad!
Tagasi üles
alma
Külaline





PostitusPostitatud: 23.01.2011 13:09    Teema: Vasta viitega

Kui NOVUs siis NOVUs, aga sellisel juhul peaks olema tagatud ka inventari soetamise võimalus, varustus. Täna ikkagi väga paljud vallad, klubid soetanud koroona lauad ning rahalisi vahendeid arvestades tuleks tõesti asi ära otsustada kuhu suunda minna. Mis Sa ütled kui spordijuht tuleb küsima, et kumb laud siis nüüd osta? Koroona või novus? Päris raske vastata.
Tagasi üles
Gerli
Külaline





PostitusPostitatud: 23.01.2011 15:20    Teema: Vasta viitega

Minul ei oleks üldse teist varianti vastamiseks, kui et kindlasti osta novuse lauad ja praegu on selleks sobivaim tee LEADER programmi rahad....oleks tarvis hakkajat inimest, kes projekti valmis kirjutab (seal pole iseenesest midagi keerulist, aga ega veidi võtab) ja saaks asjad liikuma. Koroonsse ei ole mõtet panustada, sest muud riigid ei hakka MITTE KUNAGI koroonat mängima ja üksiku hundina pole ju mõtet ulguda Smile Rahvusvaheline välund on ülioluline!
Tagasi üles
Gerli
Külaline





PostitusPostitatud: 23.01.2011 15:43    Teema: Vasta viitega

lisaks, miks pole mõtet koroonale panustada on see, et nii inventari kui mängulisuse mõttes on koroona täielik vähikäik ehk tagasiminek võrreldes novusega. Milleks mängida sellisel inventaril nagu seda on koroonalauad (sõltumata sellest, kas nad on uhiuued või vanad), kui parem on väljamõeldud ja olemas?
Novus võimaldab strateegilisemat mängu ja seega ka eeldab strateegilist mõtelmist, seda mängu on kordades huvitvamalt võimalik mängida kui koroonat, sest inventar võimaldab seda. Kui Guido siin ütleb, et lihtsalt kõik nupud novuse laual sisse ühekaupa ja nii igav mäng, siis soovitan seda ise huvitavamaks teha, kombineerida rohkem, arendada strateegiat ja lõpuks saad omaenda mängust naudingu, sest sa näed, et väljamõeldud kombinatsioonid tulevad välja... ja lõppude lõpuks, ei tule rahvusvah. tasemel kunagi etteotsa, kui erinevaid kombiatsioone ei kasuta ja dubleesid olemasolevate lahtiste nuppudga ei vabasta, see on fakt. Sest kunagi ei toimu seda, et kõik nupud jäävad heasse posisiooni peale teist lööki, ole sa nii proff kui tahes....
Tagasi üles
alma
Külaline





PostitusPostitatud: 23.01.2011 16:12    Teema: Vasta viitega

Nõus..... inventari saadavuse kohalt ikkagi asi Eestis pea 0, Novuse liit pangu ilusasti asj lehele ja ehk asi läheb siis ka teist rada. Tean et lätis teatud kohad, võimalused, aga enamus ju sinna tooma ei lähe
Tagasi üles
Erki2
Külaline





PostitusPostitatud: 23.01.2011 16:43    Teema: Vasta viitega

Gerli kirjutas:
Kui Guido siin ütleb, et lihtsalt kõik nupud novuse laual sisse ühekaupa ja nii igav mäng, siis soovitan seda ise huvitavamaks teha, kombineerida rohkem, arendada strateegiat ja lõpuks saad omaenda mängust naudingu, sest sa näed, et väljamõeldud kombinatsioonid tulevad välja... ja lõppude lõpuks, ei tule rahvusvah. tasemel kunagi etteotsa, kui erinevaid kombiatsioone ei kasuta ja dubleesid olemasolevate lahtiste nuppudga ei vabasta, see on fakt. Sest kunagi ei toimu seda, et kõik nupud jäävad heasse posisiooni peale teist lööki, ole sa nii proff kui tahes....


Ma küll ei tea kus Guido seda väitis, et novus on igav mäng, aga absoluutselt nõustun. Mina kes kordagi trenni tegemata tulin paar aastat tagasi Eesti meistriks lihtsalt mänguga a-la alguses nõrk lahtilöök ja teine löök kõvem löök. Ja siis lihtsalt kõik nupud ükshaaval auku, pole vaja mingit kombineerimist ega midagi. Miks ma peaks üle kombineerima, kui laua valikuga on kõik nii lihtsaks tehtud. Sama hästi võiks golfi mängida asfaldil ja augud oleks korvpallirõnga suurused. Igal juhul on koroona palju huvitavam ja kombineerimisvariante kordi rohkem.
Tagasi üles
Erki2
Külaline





PostitusPostitatud: 23.01.2011 18:00    Teema: Vasta viitega

Ja üldse ainuke rahvusvaheline väljund novuse juures on seda mängivad lätlased. Miks me peame nagu sabarakud jooksma nende järel ja tegema nii nagu nemad tahavad? Hoiame parem enda mängu st. koroonat!
Tagasi üles
Gerli
Külaline





PostitusPostitatud: 23.01.2011 18:40    Teema: Vasta viitega

Erki2 kirjutas:
Ja üldse ainuke rahvusvaheline väljund novuse juures on seda mängivad lätlased. Miks me peame nagu sabarakud jooksma nende järel ja tegema nii nagu nemad tahavad? Hoiame parem enda mängu st. koroonat!

Mina ka kunagi arvasin nii...aga mida rohekm ma olen Lätis mängimas käinud ja näinud, mismoodi ikka tegelikult mängitakse ja mõeldakse selle mängu juures, siis ei saa mingil juhul väita, et see mäng on igav..
MIllegipärast ei ole siiski eestlastel lätlaste vastu erilisi tulemusi ette näidata Rolling Eyes ....te väidate siin, et see mäng on nii lihtne, nii lihtne...miks Eesti tulemused ei kõnele sama keelt sel juhul...?
Ja miks me peame seda koroonat hoidma, ta on ju algelisem mäng, pole mõtet lihtsalt oma uhkuse tüüpilise eestlastliku kiusu pärast viletsamt asja propageerida...
Ja mängivad peale lätlaste ukrainlased, valgevenelased, venelased ja ka sakslased nüüd juba...see mäng levib igal juhul kindla peale veelgi, aga koroona ei levi mitte kunagi ju kuskile....vat see on mäng, et nupud ühekaupa sisse ja vsjo, pealuud pole üldse otsa vaja...
Tagasi üles
Gerli
Külaline





PostitusPostitatud: 23.01.2011 18:50    Teema: Vasta viitega

ja lisaks....Sa Erki väidad, et alati 1 avalöögist sisse ja teine tugevam ja kõik korras...no see on ideaalvariant ja kui absoluutselt igas partiis niimoodi õnnestub, siis on hea õnnestumiste päev....see ei ole alati nii, et teisest löögist seis ees, isegi parimatel mitte.....
Novuses tuleb üks tegur veel olulisemalt mängu kui koroonas ja ee on psühholoogia....see panebki kaotama, vähemalt mind. Trennis õnnestub alati kõik sisse lüüa, aga näe võistlusel i õnnestu alati...minu jaoks on väljakutse juba see psühholoogiline moment asja juures...ja veel...novuses vähemalt läheb löögiketas sinna, kuhu MA TA ISE LÖÖN ja seega süüdistada on vaid ennast ja see sobib mulle rohkem, kui see, et laua kõveruste tõttu mööda vajub..ajuvaba ju
kas Sa ei tahaks mõnikord Lätti mängima minna, proovida..suvel on tulemas mingi olümpiaad Jurmalas vist...oleks ju hädasti vaja, et keegi Eesti meeste nime üleval hoiaks Smile
Tagasi üles
a
Külaline





PostitusPostitatud: 23.01.2011 21:46    Teema: Vasta viitega

Seleta palun, mispärast on koroona algelisem kui novus.
Tagasi üles
Gerli
Külaline





PostitusPostitatud: 24.01.2011 09:08    Teema: Vasta viitega

a kirjutas:
Seleta palun, mispärast on koroona algelisem kui novus.

Kõik needsamad põhjused, mis enne välja tõin...inventar on algelisem, ei võimalda huvitavat mängu...pole mõtetki tagant dubleesid lahtiste nuppudega lahti mängida üritada, sest nagunii ei tule välja ja seega kujuneb koroona ühe kaupa nuppude sisselöömiseks, mis on ju täiesti igav....seda pidasingi silmas. Laua paremus annab novusele kombineerimisvõimalused ja siiski kombineerimist ON VAJA (Erki väitis, et pole vaja), et tugaveta vastastega mängida....ei ole olemas inimest, kellel kunagi ei tule ühtegi duublit või kellel ALATI nupud jäävad heasse positsiooni. Vähemalt mina pole sellist näinud...Ja kui novuses minna tagant duubleid juba ühekaupa mängima, siis on võiduvõimalused tugevas konkurentsis olematud.
See, kui mängid nuppe ühekaupa, on ju algelisem, kui arendada välja strateegia laual...või mitte?
Tagasi üles
Guido
Foorumi administraator


Liitunud: 10 nov. 2005
Postitusi: 503
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: 24.01.2011 15:11    Teema: Vasta viitega

Andrea võitis Sankt- Peterburgi ja Viljandi FINSO, rahvusvahelise alaliidu turniirid, (sellest aastast nimetatakse neid Kiriksi ettepanekul karikaetappideks, osavõistlusteks üld(reitingu)arvestusest)
Mae võitis Mezhvodje FINSO turniiri, Viljandis oli 2. Gerli, Sankt-Peterburgis 2. Julija, 3. Viire ja 4. Sankt-Peterburgis Kätriin, Viljandis Gedi ja Valmieras Gerli.
Gerli oli Eesti meister.

Läti naiste taset näitas kõige ilmekamalt Kölni 2011 aasta turniir, kus eestlaste kaksikvõidu kõrval sai lätlanna 6. koha, paraku viimase.
Läti naised kardavad oma rahvusliku reitingu pärast, mis meestega mängides paratamatult langeks (Andrea sai meestega Sankt-Peterburis mängides 3. koha, parim mees Eestist oli Gert 8.kohal) ja ei annaks enam suurmeistri palli väärilist taset välja.

Inventarist rääkides tuleb tunnustada lätlasi, nad teevad täitsa korralikke eesti koroonalaudu ja oskavad ka eesti koroonat mängida, Valmiera noored võitsid Tihemetsas, kusjuures lõid korduvalt 8-aid. Kahjuks jälgisime täpselt ühe kooli nõuet ja seetõttu paljud eesti noored ei osalenud, samas on Janise juhendatavad noored õnnestunult (vist) ühest Valmiera keskkoolist. Nende võidu väärtust meie paremate puudumine ei saa vähendada!! samuti nagu Urmase jaAntsu kindlat võitu muu maailma üle Kölnis.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail
Guido
Foorumi administraator


Liitunud: 10 nov. 2005
Postitusi: 503
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: 24.01.2011 15:29    Teema: Vasta viitega

inventari saab mõlemat, nii läti kui ka eesti lauda osta Sportservice OÜ-st
valik on olemas nii profile kui algajale, samuti täiesti rahuldavad kiid ja natuke nadid (samal tasemel läti kaubandusega) nupud.
Löögikettaid on teinud Leonid ja Lätis Purin¹, mõlemad väga head.

milleks strateegia kui kõik nupud on niigi lihtsalt löödavad?

ka piljard oli algselt lihtsalt pallikeste aukuajamine, hiljem mõeldi erivariante välja(snuuker, vene piljard, pool jnejne) ,et see liigalihtne poleks. Ka koroona on eestlaste poolt tõsisemate väljakutsete ületamiseks välja mõeldud, 1927. aastal Lutheri vabrikus valmistatud 500 koroonalauda olid ju praeguse läti laua mõõtmetega.
Tuleb tunnistada, et läti lauda on tõesti mugavam transportida ja tänu väiksematele mõõtmetele on ta ka veidi kergem. Levinud on ta seetõttu, et eestlaste hulgas pole olnud totmise käivitajaid. Vivocord oli ainult kasu peal välja, mis on loomulik äriettevõttest, Karksi ei suutnud korralikke laudu tootma hakata ja seepärast tulevadki meile kauplustesse ka made in Finland koroonalauad, mis on ikka täielik irvitamine koroonamängu üle.
Tsiteerin::
MIllegipärast ei ole siiski eestlastel lätlaste vastu erilisi tulemusi ette näidata Rolling Eyes ....te väidate siin, et see mäng on nii lihtne, nii lihtne...miks Eesti tulemused ei kõnele sama keelt sel juhul...?

Praegune maailma tugevaim väljund on FINSO.
FINSO 2011 avaturniiril võtsid eestlased novuslaual kaksikvõidu nii naiste kui ka meeste arvestuses. Eestlasi oli 6 hulgas 3, lätlasi 1, (lisaks ka üks Suurbrittannia lätlane, kes siiski väitis end Inglismaad esindavat).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail
Erki2
Külaline





PostitusPostitatud: 24.01.2011 16:15    Teema: Vasta viitega

Gerli asi väga lihtne. Tulemusi pole ette näidata sellepärast, et mina isiklikult pole kordagi novuse laual trenni teinud. Ilma treenimata ei saavuta ühelgi alal midagi. Tüüpiline ju, kui ikka panna korvpallur jalgpalli mängima ei ole oskused samad nagu neil kes päevast päeva sellega tegelevad. Maavõistlus kahe riigi vahel aastaid tagasi oli hea näide selle kohta. Kui ma lähen EM-ile ja saan alles õhtuks võib-olla käe soojaks, siis loogiline et ma ei saa nendele vastu kes seda kuid, aastaid mänginud. Ja mingi löögiketta jama oli ka seal, et igaüks mängib oma kettaga. No öelge mis tahate, iga junn ikka ei löö nii lahti nagu vaja. Sain kellegi käest normaalse löögiketta ja lõin laua 8 korda järjest võidu nimel puhtaks. Kaua ma neid kaheksaid pean lööma, ära tüütas mind.

Ja asi ei ole üldse mingis kiusus ega sellises, lihtsalt minu jaoks on koroona hulga põnevam mäng. Vahest ajab vihale, kui mõni nupp ei lähe, aga see käibki spordi juurde kõik ei saagi alati õnnestuda ja ei peakski. Jaa loomulikult on novuses ka kombineerimist Very Happy sellega läksin vähe liiale, aga minu jaoks oli lihtsam need nupud niisama ära lüüa, mis ma ikka üle kombineerin. Oli geime, kus ma kahe löögiga sain 6-7 nuppu auku. Siis mõtlesin küll, et võiks mängu nime kühveldamisemänguks ümber muuta. Polnud nagu midagi kombineerida.
Keegi ei käsi sul koroonas nuppe tagant ühekaupa mängida, ma olen küll ja küll neid tagant teise nupu abiga välja toonud. Ega sellepärast, et sa ei saa kõiki nuppe alati auku ei ole veel mõni mäng algelisem.
Ja väide, et koroonas pealuud üldse pole vaja on minu arust vale! Very Happy Küsi kasvõi Gerdi käest mis olukordi ma ära lahendasin, kui me eestikad võitsime. Ilma mõtlemata ikka meeste paaristurniire ei võida.
Koroona ei peagi kuskile levima, niikuinii on tegemist aladega mis erilist tähelepanu kunagi ei leia. Lihtsalt pole selliseid rahasid ja rahva huvi taga. Aga hobikorras võib ikka mängida.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Vasta teemale   Uus teema    EKML foorum -> Arvamused ja ettepanekud Kõik ajad on GMT + 2 tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa saad teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa saad vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB 2.0.23 © 2001, 2005 phpBB Group