EKML foorum EKML foorum
Eesti Koroonamänguliidu foorum
 
 KasutusjuhendKasutusjuhend   OtsingOtsing   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri 
 ProfiilProfiil   RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse

Lauamängude Mitmevõistluse Liidust

 
Vasta teemale   Uus teema    EKML foorum -> Võistlused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Guido
Foorumi administraator


Liitunud: 10 nov. 2005
Postitusi: 499
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: 29.04.2009 13:13    Teema: Lauamängude Mitmevõistluse Liidust Vasta viitega

Andres
Liitunud: 18 märts 2009
Postitusi: 6 Postitatud: 29.04.2009 13:07
Nagu teada, sai Lauamängude Mitmevõistluse Liit Eesti MV aegu de facto moodustatud. Peagi anname paberid sisse de iure kinnitamiseks. Õige aeg arutamaks, milleks seda alaliitu vaja on ja mida temalt oodatakse.

Oma alaliidu moodustamisest olavat räägitud juba aastaid (palju enne seda, kui mina ala juurde jõudsin), seni aga oli asi alati ilmselt eestvedaja puudumisel ära vajunud. Nüüd võtsime tartlaste, eelkõige Uno Ainsoo, eestvedamisel asja korralikult üles, mina hüppasin reele, kui selgus reaalne võimalus EOK liikmeks astumiseks.

Kindlasti ei ole uue liidu eesmärk asju oma mätta otsast ajama hakata ja Koroonaliidust distantseeruda. Vastupidi, suures osas jätkub kõik endistviisi, loodame võistlusi läbi viia koostöös Koroonaliiduga. Ehk õnnestub aga ära kasutada oma alaliiduga seonduvaid võimalusi, eriti kui peaks teoks saama EOK liikmeksvõtt. Olulise muudatusena senises töös näeme ala populariseerimist, propageerimist, meediale ja sponsoritele atraktiivseks tegemist. See suurepärane ala on vaja nurga tagant välja tuua.

Meedia huvi tekitamiseks ja sponsorite rahakotiluugi avamiseks tuleb praeguses majanduslanguse olukorras tegutseda läbimõeldult ja konkreetselt. Meie kindlaks sihiks on rahvusvahelise tiitlivõistluse korraldamine lähitulevikus. Tuleb endale aru anda, et RV tiitlivõistlus (MM või EM) on hea (ja ainus) vahend meediahuvi tekkeks, see aga on omakorda hädavajalik rahade liikuma panekuks.

Sisekeskkonna poole pealt üritame tegeleda reeglite täpsema paikapanemisega. Praktiliselt igal turniiril tekib tülisid ja vaidlusaluseid olukordi. Samuti pole ilmselt mõistlik rakendada kõigi üksikalade reegleid mitmevõistluses nii karmilt (nt automaatne kaotus telefonihelina või ümberaetud nupu eest). Reformimist vajavad turniiride võistkondliku arvestuse reglemendid. Samuti püüame vältida olukordi, kus Eesti MV kattub ajaliselt kas kabe-, male- või lauatennise Eesti meistrivõistlustega. Praeguseni on lähtutud eelkõige Koroonaliidu kalendri mätta otsast ja näiteks tänavuaastased eestikad kattusid vene kabe Eesti MV-tega.

Loodame, et liidu moodustamisega ala populaarsus ning kandepind laienevad, võistluste organisatoorne külg paraneb, tekib juurde finantsvahendeid ning mis peamine - võidab aus ja sportlik konkurents!


Andres Kuusk
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail
Andres
Uus kasutaja


Liitunud: 18 märts 2009
Postitusi: 14

PostitusPostitatud: 29.04.2009 18:51    Teema: Liidu eesmärgid ja tegevused Vasta viitega

Ühingu eesmärgiks on:
1. lauamängude populariseerimine ja selleks soodsate tingimuste loomine;
2. lauamängude mitmevõistluse kui spordiala propageerimine, kandepinna laiendamine ja sportliku taseme tõstmine Eesti Vabariigi elanikkonna seas;
3. inimestele vaba aja sisus­ta­mise võimaluste tagamine;
4. võistluste, seminaride, sümpoosionide jm ürituste korraldami­ne;
5. trükiste kirjastamine ja levitamine;
6. ühingu liikmete huvide ja õiguste esindamine;
7. koostöö teiste analoogilise orientatsiooniga organisatsiooni­de­ga Eesti Vabariigis ja välismaal;

Ühingu põhitegevusteks on lauamängude mitmevõistlusega tegelevate klubide töö koordineerimine, Eesti meistrivõistluste ja muude võistluste organiseerimine, ala harrastamiseks vajalike vahendite hankimine, treeninglaagrite ja õppeseminaride korraldamine, võistlusjuhendite väljatöötamine, ala üleriigiliste edetabelite koostamine ja pidamine, tippmängijate ettevalmistamine rahvusvahelisteks võistlusteks, mitmesuguste vaba aja veetmise harrastuste popularisee­ri­mine, asutuste-ettevõtete spordi- ja perepäevade korraldamine, kodanikele treenimisvõimaluste loomine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili MSN Messenger
Andres
Uus kasutaja


Liitunud: 18 märts 2009
Postitusi: 14

PostitusPostitatud: 29.04.2009 19:59    Teema: Vasta viitega

Üks Guido varasem idee: "Mina näen jätkuvalt parimat lahendust omaette spordialaliidu moodustamises, mis omakorda oleks ühinenud Eesti Koroonaspordiliitu (või Eesti Koroonamängude Liitu) (koos Eesti Koroonamänguliidu ja Eesti Novuse Liiduga)"

Kas selline Koroonaspordiliit eksisteerib, mis on nö katusorganusatsiooniks nii Koroonamängu- kui Novuse Liidule? Lauamängude Mitmevõistluse Liit võiks ehk tõepoolest olla sellega ühinenud?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili MSN Messenger
Külaline


PostitusPostitatud: 30.04.2009 06:15    Teema: Vasta viitega

seesama idee on jätkuvalt päevakorral ning ilmselt on senine ühe katuse alla mitteühinemine ka põhjuseks, miks EOK meid veel taasliitumisele e kutsu, ehkki formaalselt on kõik tema poolt seatud tingimused seal osalemiseks täidetud.
Käesoleval aastal algas lähenemisprotsess Koroona ja Novuse alaliitude vahel ning asjaolude sobival kulgemisel võiks järgmisel aastal olla kõik ühes alalidus, mis juba siis ka EOK-sse võiks pürgida.

Peale eilset esimest TEKO-turniiri, oli juttu ka TEKO-liidu moodustamiseks, mis samuti poeks sama Eesti Koroonamängude Liidu (või Koroonaspordi, mis oleks veidi sportlikum nimetus) katuse alla.
Tagasi üles
Meelis
Külaline

PostitusPostitatud: 03.05.2009 18:01    Teema: Vasta viitega

Usun ,õigemini tean ,et meie ühisel loodaval Liidul on tulevikku ja ma olen kindel ,et Andres teeb selle töö meie eest ära ( lootused ja ootused on kõrgel,kuigi meie endi seas on lauamängijaid kes sellesse ei usu.)Mina loodan ka vast valitud liikmete peale ,et nemad ka aitavad ala arengule kaasa ja miks mitte ei võiks moodustuda Eesti koondis ,kes esindab oma riiki näiteks Eestis korraldatavatel Euroopa MV.Tuleb seada kõrged eesmärgid ,mis on võimalik meie ühise jõupingutuse tulemusena realiseerida.Inimesed kes on spordist kaugel ja Laughing võhikud keda meie seas ka on soovitan minna kuhu iganes ,aga mitte tegeleda sellega millest nad midagi ei tea.
Tagasi üles
Ants
Külaline

PostitusPostitatud: 04.05.2009 22:05    Teema: MV võistkondlik arvestus Vasta viitega

Oleks hea ka võistkondlikku tulemust näha
Tagasi üles
Reasta teated:   
Vasta teemale   Uus teema    EKML foorum -> Võistlused Kõik ajad on GMT + 2 tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa saad teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa saad vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB 2.0.23 © 2001, 2005 phpBB Group