EKML foorum EKML foorum
Eesti Koroonamänguliidu foorum
 
 KasutusjuhendKasutusjuhend   OtsingOtsing   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri 
 ProfiilProfiil   RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse

Eesti koroonaseltskond väärib tunnustust

 
Vasta teemale   Uus teema    EKML foorum -> Arvamused ja ettepanekud
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kas peaks kokku kutsuma koroonaliidu üldkoosoleku?
jah, väga on vaja
0%
 0%  [ 0 ]
milleks, nagunii midagi ei muutu
100%
 100%  [ 1 ]
Kokku hääli : 1

Autor Teade
Guido
Foorumi administraator


Liitunud: 10 nov. 2005
Postitusi: 503
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: 12.03.2010 13:41    Teema: Eesti koroonaseltskond väärib tunnustust Vasta viitega

Et koroona kui mäng tekitab hasarti ja kirgi, on teada ilmselt igale koroonamängijale. Kõik me oleme mingil hetkel läinud endast välja, olnud pettunud, solvanud tahtmatult oma paarilisi või kaasmängijaid või tundnud, et temast on ülesõidetud. Tunded tekitavad viha, tunded tekitavad heameelt, olenevalt olukorrast.

Koroona puhul on tegemist kahe dimensiooniga, mida võiks arutada - esiteks mänguline ausus ja teiseks koroona kui tegevusala toimimise ausus. Mänguline ausus jääb igaühe südametunnistusele ning ajaloost on tuua väga palju fakte ja kordasid, kui keegi on kellegi teise ebaausa tegevuse tõttu medalist ilma jäänud. Siinkohal leian, et ei ole mõtet teemat väga pikalt edasi heietada, sest väga kindlalt on minu seisukoht järgmine - kui tahad olla esimene, siis tuleb ka vastavalt mängida, ennast treenida ja saada see esimene koht oma mänguga. Tuleb ka ette olukordi, kus on palju võrdseid mängijaid ning kõikidel on võrdne punktisumma, kuid üldiselt on asjad ikka nii, et kellegi kokkumängust üle olla ja võitjana väljuda, tuleb lihtsalt ise nii hästi mängida, et teised on võimetud Su vastu isegi kokku mängides. Kuigi siinkohal ei ole muidugi õigustatud ega aktsepteeritud kokkumängud teadlikult ja tahtlikult kellegi poolt! Kuid väita, et justnagu oleks kokkumängud viimase aja probleem, pole päris õige, sest kui vaadata tagasi varasemasse koroonamängu ajalukku, siis on olukord vastupidiselt hoopis paranenud. Järelikult - tuleb paremini mängida!

Teine pool on rahaline ausus, mille all tuleb silmas pidada kogu koroonamänguliidu toimimist ja finantseerimist. Siinkohal on tegemist palju suurema musta auguga ning teadmatusega, kuidas, kuhu ja kui palju raha liigub. Viidatud Pärnu klubi osas on ülejäänud klubidel tekkinud küsimusi, et kuhu siis ikka auhinnaraha pannakse? Saugas toimuvatel võistlustel on kirjas uksel silt, et "Koroonamängude jaoks toimuvatel võistlustel on saalirent 400 krooni päev", arvestades maha pulbriraha jmt pisiasjadele minevad kulutused, jääb hinnanguliselt siiski üle ca 600 krooni. Õhus on, ja jääb alati rippuma küsimus - kuhu läheb raha? Kuuldavasti on EKMLi arvel pidevalt 0 krooni ja seda näitab ka see, et täielikult on kadunud auhinnarahad. Need metallitükid tõesti ei motiveeri enam kedagi mängimas käima ning mina oma kogemusest ei mäleta enam võistlust, millal oleks viimati raha välja makstud. Siinkohal tahan tõsta esile Viljandis ja Peningil/Raasikul toimuvaid võistluseid, kus on vähemalt võistluse võitjat meeles peetud. Samuti Loo Spordihoones toimuvad võistlused - et seal on kõverad lauad ja kehv mängida, teavad kõik, kuid ometi on see koroona aasta lõikes üks suuremini rahvastatud võistluseid üldse.

Seega, selle asemel, et arutada mängijate aususe ja südametunnistuse üle, võiks mõelda koroonamängu populariseerimisele, tulemuste ja edetabelite süsteemi ümberkorraldamise peale ning mängijate taseme tõstmisele, et olla konkurentsivõimelisemad ka Euroopa Meistrivõistlustel.

Mina tahaksin väga avaldada tunnustust kogu koroonamängu juhtfiguuridele ja kogu korralduslikule süsteemile - nimelt 10 või 20 aastat tagasi mõjutas gravitatsioon ühe mehe asemel 20-t meest ning 20 meest magas laua all ja lõi laudu segamini ja peksis kiisid puruks. Sellised juhtumid, mis täna eelneva artikli autorit ðokini on viinud, on siiski vähe ja väga üksikud juhtumid. Sõna otseses mõttes lausjoomist, nagu oli 10 aastat tagasi, enam ei leidu ning tegemist on väga tsiviliseeritud spordiüritusega ning mängijatele ei ole enam oluline pudel, vaid tegevus ise, mäng, sport ja tulemus. Sisse on viidud pädevate kohtunike süsteem ja olemasolu ja sisse on viidud karistused rikkumiste eest. Sellega, et koroonamängijad on toredad inimesed ja tekitavad ühtekuuluvustunde, olen ma täielikult nõus.

Gedi Aver
Peningi/Viljandi klubide koroonamängija
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail
Guido
Foorumi administraator


Liitunud: 10 nov. 2005
Postitusi: 503
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: 04.05.2010 18:46    Teema: Vasta viitega

alustan vastamist eelnevale huvitavale tekstile viitega küsitluse tulemustele:
100 % vastanutest arvab, et midagi ei muutu, ka üldkoosoleku toimumise järel.
kas kõik on siis nii hästi, et paremaks enam ei saagi minna? või on lihtsalt lootus kadunud ja valge laev koos sinilinnuga on lootusetuks unistuseks taandumas.
vanasõna ütleb, et kala mädaneb peast. Võimalik, et see nii ongi, aga koroona juhtimisel on kõige otsustavam roll kohtunikel, kelle kinnitusel saab iga turniir lõpuks ka ajalooannaalides eluõiguse. Kui kohtunikud lubavad mängida külaseltsi tasemel, siis just niimoodi mängud ka toimuvad, reeglitest on kõik midagi kuulnud, aga täpselt järgida ei viitsi, sest nagunii keegi päris täpselt ei järgi (ka ma ise olen vahel patustanud kaasmängijatega vestlemisega, mis on tegelikult kohest kaotust väärt patt). Lauamängijate mitmevõistlejate hulgas jälgitakse koroona reegleid täpsemalt kui nö pärismängijate hulgas ja nende hulgas mängiv (aga mitte domineeriv) Siisike võitis Saaremaa võistkondlikel meistrivõistlustel naiste laual kõik mängud. Usun, et mitmed eesti koroonastaarid kaotaks mitmeid mänge lauamängude mitmevõistluse harrastajatele lihtsalt reeglite mittetundmisega.. Mullu Eesti meistrivõistlustel seda ala katsetanud Tarmo (Laanela) punktisaaks jäigi nadiks otustavates voorudes (ta püsis täitsa liidrite hulgas) tänu koroonas äraantuid punktidele........., mitte küll reeglite mittetundmise tõttu.
Lugesin reeglitest mitmeid nüansse, mis siiani on eesti ja läti laua koroonas erinevalt ja ma pole isegi enda jaoks kindlaks mõelnud, kumb oleks õigem:
kas peab olema kii ots ümmargune, nagu nõuavad novuse reeglid, aga kuidas kindlaks teha, kas on ikka ümmargune ja pole ühkti kildu väljas, kus on piir, kas 0,00001 mm on piisav mõõteühik?
millal seda mõõdetakse ja milleks seda vaja on, kas see muudab midagi mängu juures??
2 minuti on vastase ootamise aeg, nii eesti kui ka läti reeglites, aga kui ühel mängijal on 2 minutit laua katsetamist käimas, miks peab teine just sel ajal seal kõrval passima??? kokku peaks ikka 4 minuti laua katsetamise aega jääma ja koos riietuse sättimise, meikimise ja kii ning enda riietuse korrastamisega on paras aeg laua taha jõudmiseks täpselt 5 minutit..
Naljakas on tähele panna, et näiteks lauamängude mitmevõistluse harrastajad peavad koroona reeglitest oluliselt täpsemalt kinni kui koroonamängijad.
Nii lasin ma LOOMULIKULT karistada trahvinupu pealepanemisega ning löögiõiguse kaotamisega seda kui enne trahvinupu pealepanemist liigutatakse löögiketast, mis on laual. Sama kehtib tegelikult reegelid hoolikalt lugedes ka juhul, kui trahvinupp jäetakse peale panemata, st liigutatakse löögiketast enne kui trahvinupp peale pannakse. Loogiliselt järgneb trahvinupp ja löögiõiguse kaotus. Paljud koroonamängijad naudivad mängu ja vilistavad reeglitele, aga lauamängude mitmevõistluses on iga punkt oluline ja enne mängu loetakse tihtipeale ka reegleid ning selline teadlikkus on kohtunikele ainult abiks.
Loodetavasti valitakse 8. mail uus kohtunikekogu juhatus, kes aktiivsemalt asub jälgima kohtunike tegevust ja valib ka etteotsa juhid, kes suudavad ja tahavad olukorda parandada.
LOODETAVASTI aitas sellele kaasa ka juba algselt mõeldud kohtunike ¾ürii kasvõi tagasihoidlik tasustamine ( ta teeb ikkagi tööd ja on ju kohtunikele abiks, aga samas ka kriitiliseks hindajaks).

EKML tööst saab loodetavasti iga huviline (kasvõi oma klubi esindaja kaudu) välja öelda, aga tuleb meeles pidada ka nüansse, et igal pool tuleb paraku midagi ka saali omanikule maksta. Saugal on seinal konkreetne hinnakiri, Eeesti võistlustel 450 krooni päev. Raasikul on hinnakirjas küll 500 krooni saal, kuid seni oleme vana taksi 400ga hakkama saanud, mõnel võistlusel (näiteks noorte EMV) ka tasuta. Kehras kulus ind EMV ajal ära enam kui 1500 krooni (ilmselt ka inventari rent ja boorape) ning mina ei tea, kas EKML sai sealt kasu või kahju; igatahes EMV puhul on tegemist EKML võistlusega ja kõik kulud peab katma alaliit, loomulikult ka ise võistlustel raha kasseerides ning ka kõik tulud laekuvad alaliidule. (ENL-is on see praegu nii, kuid loomulikult pole ka seal kõik kaugeltki ideaalne; peame leidma säästlikemaid variante (laudade transport+ saali rent). ENL maksis praegu saali ning korralduse eest kokku 1850 krooni pluss auhinnarahad finaalis (300+250+200+150+100+50=1050 x 2) 2100 krooni, kokku 3950 krooni, mis on minimaalne EMV eelarve.
Järgmisel aastal peab enne mängukoha valimist taas tegema nö vähempakkumist, kes suudab odavamalt ja EMV väärilisel tasemel võistlused läbi viia. Minule Päri saun meeldis, oli soe.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail
Külaline


PostitusPostitatud: 05.05.2010 07:31    Teema: Eesti MV Novuses Vasta viitega

Päri saal võis küll kallis olla, kuid vastas igati nõuetele - paras temperatuur, päike ei pimestanud , boonusena veel kuum saun ja meeldiv juhataja. Eesti MV korraldamisel võiks edaspidi lähtuda peale saali hinna arvestamise ka tingimusi - on täiesti lubamatu, et temperatuur saalis on nii madal, et mängijad on sunnitud kandma väliriided (mõned lausa lisaks jopedele ka mütse ja kindaid). Riiklikult on kinnitatud nõuded tööruumide miinimum- ja maksimumtemperatuurile, kaldun arvama, et veidi Netis otsides leiaks ka nõuded spordihoonetele (-saalidele).
Lisaks veel päike võistluskohas. Eesti MV peaks edaspidi üritama luua mänguks ideaalilähedased tingimused. St korraldaja peaks ette nägema võimaluse vajadusel aknad kinni katta.
Tagasi üles
Külaline


PostitusPostitatud: 05.05.2010 11:08    Teema: Küsitlus Vasta viitega

Küsitlusele pole võimalik vastata, vähemalt minul mitte. Ja seda näitab ka vähene vastanute arv (ainult 1). Ilmselt on sama probleem ka teistel. Seega ei saa üldistada küsitluse tulemust, et koosolek ei muudaks midagi.
Tagasi üles
Külaline


PostitusPostitatud: 05.05.2010 14:44    Teema: Vasta viitega

külalised ei saa vastata, tuleb sisse logida
Tagasi üles
Reasta teated:   
Vasta teemale   Uus teema    EKML foorum -> Arvamused ja ettepanekud Kõik ajad on GMT + 2 tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa saad teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa saad vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB 2.0.23 © 2001, 2005 phpBB Group