EKML foorum EKML foorum
Eesti Koroonamänguliidu foorum
 
 KasutusjuhendKasutusjuhend   OtsingOtsing   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri 
 ProfiilProfiil   RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse

Paarismängus paarilisega rääkimine
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Vasta teemale   Uus teema    EKML foorum -> Reeglid ja taktika
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Guido
Foorumi administraator


Liitunud: 10 nov. 2005
Postitusi: 503
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: 23.12.2010 15:49    Teema: Paarismängus paarilisega rääkimine Vasta viitega

täna arutasime Janis Markevicsiga ka seda problemaatilist teemat.
Tsiteerin::
Kuni löögiõigust omav mängija pole puudutanud löögiketast, mis on laual peale lööki või on liigutatud tema suunas, võib tema partner anda talle soovitusi (ülesandeid) järgmise löögi sooritamiseks, ainult ei tohi näidata, millisest kohast sooritada löök. Löögi sooritaja ei tohi rääkida. Peale löögikettta puudutamist lööja poolt ei tohi ka tema partner enam sõnagi rääkida. Juhiste andmiseks ja löögi sooritamiseks on kokku 30 sekundit.

juhul kui oma kettaga alustatakse löögikorda, sel juhul on paarilisel võimalik rääkida ainult seni, kuni löögile asuja pole oma löögiketast võtnud kätte või asetanud lauale löögiks. St juhul kui löögiketast hoitakse käes, siis pole rääkida üldse võimalik, löögiketta viibimisel kii otsas on võimalik oodata näpunäiteid kuni löögiketta kättevõtmiseni.
Ka lätlastel on sellega probleeme ainult mõnede mängijatega....

Ahjaa, iga lobisemise eest on löögiõiguse kaotus ja trahviseib.


Viimati muutis seda Guido (23.12.2010 15:51). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail
Guido
Foorumi administraator


Liitunud: 10 nov. 2005
Postitusi: 503
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: 23.12.2010 15:50    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
21.9. Пока игрок, у которого право удара, не дотронулся до биты, которая сдвинута или после удара осталась на его стороне стола, его партнер может давать указание (задание) по выполнению удара, только не показывая, с какого места можно сделать удар. Выполняющий удар ничего не должен говорить. После прикосновения  исполняющего удар к бите (подвигая ее или выкладывая для выполнения удара), ни один из двух партнеров ничего уже не должен говорить. Для дачи указаний и выполнения удара необходимо уложиться в 30 секунд.


lisan ka kõige originaalsema teksti, vahest on muidu mõni tõlkeaps sees.

Tsiteerin::
21.9.   Kamºr spºlºtàjs, kuram ir sitiena tiesïbas, nav pieskàries ripai ,kura tam pabïdïta vai pºc sitiena palikusi viña galda pusº, viña partneris drïkst dot noràdïjumu (uzdevumu ), sitiena izpildï¹anai, tikai nenoràdot no kuras vietas izdaràms sitiens. Sitiena izpildïtàjs neko nedrïkst teikt. Pºc sitiena izpildïtàja pieskar¹anàs ripai (to pàrbïdot vai noliekot sitiena izpildï¹anai), neviens no abiem partneriem neko vairàk nedrïkst runàt. Noràdïjumu do¹anai un sitiena izpildï¹anai jàiek¶aujas 30 sekun¾u laika robe¾às.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail
Erki2
Külaline





PostitusPostitatud: 25.12.2010 01:53    Teema: Vasta viitega

Jälle üks mõttetult keeruline reegel. Kepi otsas võib, käes mitte. Enne puutumist võib, pärast mitte. Ma vaatan, et siin ainuüksi reeglite perfektsel ära õppimisel võib turniire võita. Mis see siis 3 hoiatust mängu jooksul teha. Eriti lihtne võita Vaupere vastu, need ju ainult seletavad. Laughing
Tagasi üles
Guido
Foorumi administraator


Liitunud: 10 nov. 2005
Postitusi: 503
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: 03.01.2011 18:40    Teema: Vasta viitega

probleem pole selles, kas kepi otsas või mitte, vaid selles, kas toimub reaalne valmistumine löögiks või oodatakse oma löögijärjekorda.
Allan oskab täiesti vaikides mängida väga hästi, samuti Taimi ja Liis;
paraku mitte Taimi või Liisiga koos:)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail
Külaline






PostitusPostitatud: 04.01.2011 17:41    Teema: Vasta viitega

Tubli, Erki! Mulle meeldib Su suhtumine ja lause: "Ma vaatan, et siin ainuüksi reeglite perfektsel ära õppimisel võib turniire võita".
Tagasi üles
Gerli
Külaline





PostitusPostitatud: 24.01.2011 09:16    Teema: Vasta viitega

Ma teeks ausaltöelda sellise reegli, et paarismängus ei tohi sõnagi keegi rääkida ja poleks mitmeti arusaamist!
Tagasi üles
Guido
Foorumi administraator


Liitunud: 10 nov. 2005
Postitusi: 503
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: 24.01.2011 15:55    Teema: Vasta viitega

ka mina olen sama mõelnud, eriti eile Heino või Allani vastu mängides
milleks rääkida
nagu paariliseks oleks mõni algaja, kes esmakordselt on kii leidnud ja nüüd seda uudistab. Paariline valitakse enne võistlsue algust ja poole võistluse peal teda vahetada ei saa, aga alati võib ju (treeningul) kedagi välja õpetada, kellega pole vaja kärkida laua taga.
Kusjuures lätlaste reegleid tähelepanelikult lugedes eriti rääkimisvõimalust ei näegi, ainult mäng ja selleteemalised märkused vms.
Iga sõna ütlemist võib tõlgendada karistuseväärilisena, samuti liigemotsinaalset reageerimist õnnestumistele või ebaõnnestumistele.
Tsiteerin::
Ahjaa, iga lobisemise eest on löögiõiguse kaotus ja trahviseib.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail
Erki2
Külaline





PostitusPostitatud: 24.01.2011 16:43    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Iga sõna ütlemist võib tõlgendada karistuseväärilisena, samuti liigemotsinaalset reageerimist õnnestumistele või ebaõnnestumistele.

Liiga jabur! Inimene ikka rõõmustab enda õnnestumiste üle, seda keelata oleks juba üle mõistuse. Siis võta kinni, kust algas liigemotsionaalne reageerimine. Kui poole hõiske pealt suudad ennast kontrollida, siis jääb karistus saamata või saad pool karistust? Laughing Rohkem vaidlusi kui reegel ise väärt!
Tagasi üles
Külaline






PostitusPostitatud: 24.01.2011 19:46    Teema: Vasta viitega

see on läti reeglites praegu, aga ega seda keegi nüüd ei järgi küll
mitme sellise asja kohta, mida tegelikult polegi võimalik jälgida, arvas Janis Markevics, et väike karistushirm peab olema, muidu äkki hakkavad veelgi rohkem rikkuma...
ma ei jäänud temaga päris nõusse, aga juuksekarva ka ei viitsi lõhki ajada
Tagasi üles
Külaline






PostitusPostitatud: 24.01.2011 21:11    Teema: Vasta viitega

Ehkki ma ise kipun järjekindlalt paarismängus lobisema, siiski nõustun täielikult Gerli väitega, et rääkimine ja paarilise juhendamine (välja arvatud nupu näitamine) tuleks täielikult keelustada. Ehk leidub veel teisigi meie mõtteviisiga liitujaid - rääkige kaasa! Kuidas aga suhtuda sellesse, kui üks mängija hoiab sõrme kohal, kuhu ta paariline peab lööma? Seda saab ju tõlgendada ka nupu näitamisena. Ja kui kaua ma võin seda nuppu sel viisil "näidata"?
Viire
Tagasi üles
Gerli
Külaline





PostitusPostitatud: 24.01.2011 23:14    Teema: Vasta viitega

Külaline kirjutas:
Ehkki ma ise kipun järjekindlalt paarismängus lobisema, siiski nõustun täielikult Gerli väitega, et rääkimine ja paarilise juhendamine (välja arvatud nupu näitamine) tuleks täielikult keelustada. Ehk leidub veel teisigi meie mõtteviisiga liitujaid - rääkige kaasa! Kuidas aga suhtuda sellesse, kui üks mängija hoiab sõrme kohal, kuhu ta paariline peab lööma? Seda saab ju tõlgendada ka nupu näitamisena. Ja kui kaua ma võin seda nuppu sel viisil "näidata"?
Viire
Kui hoida sõrme kohas, kuhu tuleb lüüa (nt kahe nupu vahele vms), eriti, kui see sõrm on veel löögisuunale viitav, on täielikult reeglitevastane, sest löögisuunda pole lubaud näidata...küll aga võib rääkida praeguste reeglite kohaselt terve strateegia, et kuhu üks või teine nupp peab liikuma, aga lihtsalt löögi sooritaja asi on ISE välja mõelda, kust oleks sobivaim koht lüüa, et strateegia ellu viia.
Tagasi üles
Guits
Külaline





PostitusPostitatud: 25.01.2011 08:12    Teema: Vasta viitega

Heino unustab jahh sõrme poordile, loomulikult väikse suunavihjega, täpselt sinna kuhu on vaja lüüa ja ei tee nägugi, nagu ei tohiks nii olla. Kahjuks ei ole see enam naljakas, ehkki alul pakkus selline lapsik piiride kompamise jälgimine isegi huvi.
Tagasi üles
Gerli
Külaline





PostitusPostitatud: 25.01.2011 08:56    Teema: Vasta viitega

On teisigi Pärnu mehi, kes seda sõrme seal laual kuni löögi sooritamise lõpuni hoiavad...olen ka sellekohaseid märkusi teinud...üks vaatas sellepeale hämmeldunult, nagu ei saaks üldse aru, millest jutt käib ja ikka näitas kogu aeg edasi...Sass ütles, et ah las näitab, lööme omajaod emme sisse lihtsalt Very Happy Aga ei peaks häbenema sellele mängus tähelepanu juhtida, mulle ka ei meeldi sellised paarid absoluutselt, kus üks (tavaliselt mees) oma sõrme poordi peal vibutab nagu pikanäpumees
Tagasi üles
Gerli
Külaline





PostitusPostitatud: 25.01.2011 08:57    Teema: Vasta viitega

Gerli kirjutas:
Sass ütles, et ah las näitab, lööme omajaod emme sisse lihtsalt Very Happy
no nüüd kukkus küll naljakalt välja Very Happy...ikka ENNE sisse Very Happy
Tagasi üles
Guido
Foorumi administraator


Liitunud: 10 nov. 2005
Postitusi: 503
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: 25.01.2011 12:11    Teema: Vasta viitega

teemaväline:)
heameel näha, et Gerli on foorumi kasutajaks saanud, juba 4 postitust:)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail
Reasta teated:   
Vasta teemale   Uus teema    EKML foorum -> Reeglid ja taktika Kõik ajad on GMT + 2 tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa saad teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa saad vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB 2.0.23 © 2001, 2005 phpBB Group