EKML foorum EKML foorum
Eesti Koroonamänguliidu foorum
 
 KasutusjuhendKasutusjuhend   OtsingOtsing   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri 
 ProfiilProfiil   RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse

Aasta parima valimine
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
 
Vasta teemale   Uus teema    EKML foorum -> Arvamused ja ettepanekud
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Gerli
Külaline





PostitusPostitatud: 25.01.2011 10:06    Teema: Vasta viitega

Ja veel lisaks...häid mängijaid motiveerib alati tugev konkurents ennem, kui lihtsalt nimetus FINSO seal võistluse ees....see on nüüd küll selge ja kui see tugev konkurents on nn. külaturniiril, siis see on kindlasti motiveerivam pigem seal osaleda. No mida ma mängin seal 6 osalejaga FINSo turniiril, taset ka veel pole ollagi...nonsens ju
Tagasi üles
Gerli
Külaline





PostitusPostitatud: 25.01.2011 11:00    Teema: Vasta viitega

alma kirjutas:
Tänud auhinnarahade valgustamise eest ja mõtteid liigub.
ja Almale....tavaliselt on ka süsteemid turniiridel huvitavamad nagu ka Gedi mainis. Ei tulda kohale, et teeme 7 vooru lihtlabast ¹veitsi ja koju tagasi....Valmieras oli viimati 2. jaan. nt. nii, et esimesed 7 vooru mängisid kõik ¹veitsi ja seejärel said edasi mängida 24 paremat, kes mängisid veel 2 vooru ¹veitsi ning seejärel veel 16 paremat said mängida play-offe. Algul mängiti play-off 5 võiduni, edasipääsenud mängijad mängisid järgmises voorus play-offi 6 võiduni ja sealt edasi mängiti play-offi kuni võitja selgumiseni 7 võiduni.
Pole ma veel Eestis näinud turniiri (Gert ainult teeb sarnased mõnikord), kus saab nii tõsiselt mängida...meil nagu naljategemine see võistlemine. Ja kusjuures peab ütlema, et võistlus seal Valmieras ei olnud väga pikk, kogu mäng oli läbi kuskil 19.30 või nii....
Tagasi üles
Gerli
Külaline





PostitusPostitatud: 25.01.2011 11:03    Teema: Vasta viitega

...või oli nii, et selgitati 8 paremat, kes mängisid play-offi, ma ei mäleta kah, aga nii vist on loogilisem...s.t et 16 paremat mängisid veel enne 2 vooru ¹veitsi ja siis tulid playoffid...oh seda mälukest
Tagasi üles
Gedi
Külaline





PostitusPostitatud: 25.01.2011 11:04    Teema: Vasta viitega

Siin jutuajamises on inimesed, kes on kaasamõtlejad, üritavad leida lahendusi ja tunnevad asja vastu huvi - olgu selleks siis koroona või Novuse edendamine või auhinnarahade suurendamise võimalus või mängu lihtsalt huvitavamaks ja paremaks muutmine. On tulnud konstruktiivseid ettepanekuid ja emotsionaalseid vastulauseid, mis on täiesti elementaarne. Nagu keegi mainis, et kellel meeldib ema ja kellele tütar, noh, minule isa või poeg siis Smile

Ja siis on üks juht, kes ei ole avatud mitte millelegi - lahmib oma FINSO-st ning ei ole suuteline asjade üle reaalselt kaasa rääkima, kes on juht, kuid kelle huvi ei ole ühegi probleemi lahendamine, vaid ainult huupi vehkimine oma põhjendamatute väidetega. Kui selle inimese eesmärk on tüli ja riiu kiskumine ning niigi väljasuremise suunas liikuma hakanud spordiala lõplik väljasuretamine, siis saab ta sellega väga edukalt ka hakkama. Kui tema korraldatud külamaailma võistlustel enam peale tema enda ja kolme oma klubi inimese ühtegi inimest kohale ei tule, siis soovitan ikka kahh juba peeglisse vaadata.
Juhi idee on ikka natukenegi kaasa mõelda ja olla avatud ka teistele ettepanekutele. Kui juht näeb, et asi on liiva kiskumas ning inimesed laiali jooksmas, peaks olema tema ülesanne leida kesktee, mitte kaagutada takka, et jookske aga jah minema. Mis on selle asja huvi ja mõte siis üldse?!
Tagasi üles
alma
Külaline





PostitusPostitatud: 25.01.2011 11:15    Teema: Vasta viitega

Proovime ikka sõbralikult..... ning koosolek tulemas ja ehk võetakse ka häid ettepanekuid arvesse nin asi läheb edasi......
Tagasi üles
Gerli
Uus kasutaja


Liitunud: 25 jaan. 2011
Postitusi: 50
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: 25.01.2011 11:49    Teema: Vasta viitega

Mina ka siiralt loodan, et koosolekul tuleb diskussioon...ja kuna tegemist on mittetulundusühinguga, kelle tegevuse eesmärk peaks olema avaliku elu edendamine, inimestele vabaaja veetmise võimaluste pakkumine ja spordi ning noorsootöö arendamine, kelle tegevus (ka eelarveline) peab olema avalik ja kõigile nähtav ja arusaadav...siis selge on see, et mitte ainult klubi juhtidel ei ole õigus koosolekutel osaleda, vaid ka kõigil soovijatel, kes on selle MTÜ (ENL) liikmed...seega kutsun üles kõiki osalema koosolekul, kel soovi on, debateerima koroona ja novuse teemadel. Juhtide ülesanne on koosolek korralikult ette valmistada, mitte korraldada selline palagan nagu aasta lõpus Raasikul toimus, püstijala peal õiendamine.
Oluline, et teeksime seda konstruktiivselt, et ollakse valmis kuulama ja kaasa mõtlema sõltumata eriarvamustest....
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail MSN Messenger
Guido
Foorumi administraator


Liitunud: 10 nov. 2005
Postitusi: 503
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: 25.01.2011 11:54    Teema: Vasta viitega

Shocked sõbralikult loomulikult.
juht või mittejuht, aga mõnel inimesel on raskusi eesti keelest arusaamisega. Kui Eesti novuseelu jaoks ühtki ettepanekut e itule ja pärast ainult kritiseeritakse või käiakse isegi novusvõitluste ajal mujal või korraldatakse samal ajal võistlusi(kui on kalenderplaanis ammu kirjas), siis pigem seda ma nimetaks novusmängijate lõhestamiseks.
Igal alal on olemas alaliit, mis korraldab tiitlivõisltusi ja kõrgema taseme võistlusi. Novusspordis on selleks organiks FINSO, kelle turniirid on loomulikult igale ala harrastajale kõige olulisemad. Külavõisltusi võib miljöö või erisüsteemide vms pärast nautida, kuid riikidevaheline ja loomulikult ka sportlastevaheline paremus selgitatakse ikkagi alaliidu võistlustel. Ükskõik kui ilusaid kombinatsioone ka kuskil pööningul või keldris ei tehta, selle eest stiilipunkte ei saa, ehkki võiks ju muidugi ka youtube-s üles panna ja ala reklaamida. Paraku tuleb tunnistada, et seni suudavad seda ala maailmas reaalselt tutvustada vaid sakslased, eesotsas Grosnyga ning natuke ka lätlaste eestvedajad, Kiriks ja Celmins. Eestlastelt on tulnud paraku vaid kriitikat, õnneks vahel ka konstruktiivset; kahjuks mitte siin teemas.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail
Gerli
Uus kasutaja


Liitunud: 25 jaan. 2011
Postitusi: 50
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: 25.01.2011 12:17    Teema: Vasta viitega

eks ole neid ilusaid kombinatsioone ju välja tulnud mujalgi, kui pööningul...miks peab nii halvustavalt nimetama lätlaste korraldatud turniire? Teeme parem midagi, et novust Eestis edendada...esialgu panustaks Eestile ja siis alles FINSOle. Alustaks sellest, et tähtsustaks novust ka natuke rohkem võrreldes koroonaga...alustuseks aitab sellestki, kui mõne koroonavõistluse jätaks pühapäevaks ja novuse võistluse laupäevaks...ja kui edetabelis oleks koroona ja novuse võistlusi võrdselt või et oleks novuse omi vähemalt nii palju, et annaks kohustuslike arvesse minevate võistluste arvu täis...siis ma tunneksin, et mul on ka võimalused konkureerida edetabelis ja natuke oleks alasid võrdsustatud. Ja miks mitte korraldada ka Raasikul mõni nn pööningukommerts lisaks Viljandile, saaks ka Eestis põnevust ilma Lätti minemata. See Lätis käimine on ju tegelikutl vaid sellepärast, et Eestis ei saa novust kahjuks piisavalt harrastada!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail MSN Messenger
Külaline






PostitusPostitatud: 25.01.2011 12:29    Teema: Vasta viitega

see teema on küll täiesti demagoogiaks ära läinud. Ainuke, kes ka midagi tundub plaanivat on "alma". Gerli ja Gedi ainult jutustavad, et Eestis on kehvasti ja Lätis hästi. Mitte ei saa aru milles probleem, noored inimesed, aega paistab ka olevat, foorumis hämamise asemel töötage koosolekuks välja konkreetsed ettepanekud ja pange asi liikuma.
Tagasi üles
Guido
Foorumi administraator


Liitunud: 10 nov. 2005
Postitusi: 503
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: 25.01.2011 13:01    Teema: Vasta viitega

Novusevõistlusteks jäeti kõik laupäevad vabaks, praegu on novuskalendri koostamist häirinud Gerdi osalemine läti laupäevastel võistlustel
Pärnu pani kõik oma võisltused pühapäevadele, minule muidugi pühapäev meeldibki rohkem, niiet ma olen praegu püüdnud kuulata ainult sooviavaldusi nendelt, kellel on mingi konkreetne aeg oluline..

ma ei halvusta sugugi lätlaste võistlusi, ma tahaks ka ise asjaolude kokkulangemisel osaleda seal, ma olen alati huvitatud eelneva info saamisest, mis kriteeriumide alusel näiteks võistkonnadki kokku pannakse või osalejad valitakse vms;
võistlustel on olemas tasemed
1. tiitilivõistlused
2. rahvusvahelised alaliidu karikavõistlused (varem FINSO turniirid)
3. rahvusvahelised võistlused (mullu näiteks Moskva ja Kilngi-Nõmme)
4. riikide meistrivõistlused
5. maakondlikud mv
6. muud turniirid ja sõpruskondade omavahelised kohtumised, ükskõik kui kõval nn tasemel

kindlasti saaks erinevatelt tasemetelt väga häid kaadreid ja mänge filmida.
Moskva turniiri järel tehti Vladimiri poolt ettepanek ka edaspidi teha FINSO etappidel vähemalt 1 laua mängu salvestamise. Moskva mängudest sain päris hulga salvestusi (sealhulgas oma lollustest Rakovskisega), kahjuks ei ole head kohta leidnud riputamiseks, youtube kasutajakonto olen ära kaotanud, pean ilmselt uue tegema.

ma loodan, et tuleb keegi ja teeb ära, ükskõik kas Raasikul või mujal mõne turniiri
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail
Gerli
Uus kasutaja


Liitunud: 25 jaan. 2011
Postitusi: 50
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: 25.01.2011 13:27    Teema: Vasta viitega

Külaline kirjutas:
see teema on küll täiesti demagoogiaks ära läinud. Ainuke, kes ka midagi tundub plaanivat on "alma". Gerli ja Gedi ainult jutustavad, et Eestis on kehvasti ja Lätis hästi. Mitte ei saa aru milles probleem, noored inimesed, aega paistab ka olevat, foorumis hämamise asemel töötage koosolekuks välja konkreetsed ettepanekud ja pange asi liikuma.
palun tähelepanelikult lugeda, ma ei mäleta kas selles teemas või oli see nendes teistes hiljutikommenteeritud teemades, tegin ma pärasi mitu konstruktiivset ettepanekut...mitte süüdistada ilmaasjata!
Kahjuks on mõnikord ka demagoogiat vaja, selles peitub kurb tõde, vaja probleemid teadvustada ja lles siis saab edasi minna. Olen koosolekuks ettepanekuid välja töötanud, olen neid ka Guidole edastanud, aga arutlusele pole neist ükski tulnud...nt. minu plaan, kuida koguda EMV-e dondi mitmetuhandeline auhinnaraha, aga pole mul mõttekaaslast. Kahtlen, kas koosolekul neid mõtteid üldse püstitati. Peale seda olen loobunud...aga siin foorumis minu väljatoodud ettepanekud, et novust tähtsustada võrdselt koroonaga, st et edetabelis oleks novust sama palju kui koroonat ja et ka laupäeval (paremal päeval) oleks ka vahetevahel novus ja koroona pühapäeval..teeks kommertsturniire, mina olen nõus aitama, millega saan....aga leian, et juhtkonna poolt peaks tulema siiski algatus....kui see oleks minu teha, ma maksaks kellelegi (olgu siis nimetatud kui arendusspetsialist ENL-s) ENL rahadest mingi sümboolsegi tasu, kes hakkaks arengukavasid kirjutama, kes organiseeriks ja ajaks asju...siis tekiks motivatsioon ka neid asju ajada...selge see, et tasuta ei taha seda keegi teha. Samas juhtkonnas olles peaks olemas olema nn missioonitunne seda novuse asja Eestis ajada...aga nagu ütlesin, oma võimetekohaselt olen nõus aitama, millega saan...nt teeme Läti-Eesti maavõistluse ja ma olen nõus abistama õhtuse osa korraldamisel, no ükskõik mida...see on küll liialdus, et meie ainult jutustame...lihtsalt on näha olnud, et ühestki ettepanekust pole seni kasu olnud, sest Eesti pilk on suunatud koroonale, kreenis on!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail MSN Messenger
Gerli
Uus kasutaja


Liitunud: 25 jaan. 2011
Postitusi: 50
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: 25.01.2011 13:48    Teema: Vasta viitega

Guido kirjutas:
ma ei halvusta sugugi lätlaste võistlusi, ma tahaks ka ise asjaolude kokkulangemisel osaleda seal, ma olen alati huvitatud eelneva info saamisest, mis kriteeriumide alusel näiteks võistkonnadki kokku pannakse või osalejad valitakse vms;
võistlustel on olemas tasemed
1. tiitilivõistlused
2. rahvusvahelised alaliidu karikavõistlused (varem FINSO turniirid)
3. rahvusvahelised võistlused (mullu näiteks Moskva ja Kilngi-Nõmme)
4. riikide meistrivõistlused
5. maakondlikud mv
6. muud turniirid ja sõpruskondade omavahelised kohtumised, ükskõik kui kõval nn tasemel

Guido, kas ei tuleks kõne alla, et juhtkond võtaks (nt Sina ise) ühendust lätlaste esindajaga e-maili teel ja teataks näiteks soovist osaleda ja paluks informatsiooni neil toimuvate võistluste kohta, kuhu ka eestlased oleksid oodatud? Ei pea ju info liikuma ainult läbi Gerdi...minul on kuidagi kohatu ENL-t esindada ja antud palve kirjutada..mapole ju ENL-s mittekeegi ja ei sa aka seda organisatsiooni esindada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail MSN Messenger
Gerli
Uus kasutaja


Liitunud: 25 jaan. 2011
Postitusi: 50
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: 25.01.2011 13:55    Teema: Vasta viitega

Ja minu konkreetne ettepanek süsteemi muutmiseks on pidevalt olnud meeste-nasite eraldiarvestuse lõpetamine Eesti tasandil, olgu ainult üks edetabel...ma ei tea kas see ettepanek on jõudnud koosolekule, kas on hääletatud jne ja minu meelest olen ma Guidole ka selle ettepaneku teinud, et ENL juhtkonnas peaks olema vähemalt 1 naiste esindaja, sest praeguses olukorras naiste arvamust ei kuulata üldse ja nasite arvamus pole oluline. Arutasime seda ka ükskord Andreaga ja temalgi on sama soov, et edetabel oleks ühine, seda arvab ka Marju, Irina, Gedi ja Jaanika...teistega ma pole rääkinud. MInumeelest juba arvestatav seltskond, mida teha, et ettepanek arutlusele tuleks? Kas tuleb allkirju koguda?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail MSN Messenger
Külaline






PostitusPostitatud: 25.01.2011 14:41    Teema: Vasta viitega

Guido(kahjuks viskas mind juba vahepeal välja ja seepärast kirjutasin külalisena):huvitav, kes annab rohkem allkirju, kas naised selle poolt või mehed selle vastu?
Kehras otsustasid ca 10-kond vastuhäält selle, et Andrea ei saanud osaleda meeüksikmängus .
Mina vastu ei olnud, aga alati tuleb arvestada, et ka teistpidist diskrimineerimist ei tohi lasta tekkida ja kahju oleks kui mõned mehed (ükskõik mida ettekäändeks tuues) sellepärast sellest mängust loobuks.
ENL juhtkonda esitasid kõik klubid oma esindaja, paraku ühki naisterahva kandidaati ei esitatud.
Viire on praegu uurinud erinevaid spordialasi ja tõesti ongi palju selliseid, kus toimub ühine arvestus, kusjuures ratsutamises on naised isegi tugevamad. Paraku püütakse silm-silma vastu mängudes seda vältida (snuukeris mängitakse kordamööda, seal on naised meestega vahel ka samal turniiril olnud), miskipärast. Males ja kabes on ühisturniirid pigem erandkorras.
Meil oli Varshaga meiliühendus, aga miskipärast mitmed minu meilid läksid tema spämmifiltris kaduma.
Tagasi üles
Gerli
Uus kasutaja


Liitunud: 25 jaan. 2011
Postitusi: 50
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: 25.01.2011 15:03    Teema: Vasta viitega

Külaline kirjutas:
Guido(kahjuks viskas mind juba vahepeal välja ja seepärast kirjutasin külalisena):huvitav, kes annab rohkem allkirju, kas naised selle poolt või mehed selle vastu?
Kehras otsustasid ca 10-kond vastuhäält selle, et Andrea ei saanud osaleda meeüksikmängus .
Mina vastu ei olnud, aga alati tuleb arvestada, et ka teistpidist diskrimineerimist ei tohi lasta tekkida ja kahju oleks kui mõned mehed (ükskõik mida ettekäändeks tuues) sellepärast sellest mängust loobuks.
ENL juhtkonda esitasid kõik klubid oma esindaja, paraku ühki naisterahva kandidaati ei esitatud.
Viire on praegu uurinud erinevaid spordialasi ja tõesti ongi palju selliseid, kus toimub ühine arvestus, kusjuures ratsutamises on naised isegi tugevamad. Paraku püütakse silm-silma vastu mängudes seda vältida (snuukeris mängitakse kordamööda, seal on naised meestega vahel ka samal turniiril olnud), miskipärast. Males ja kabes on ühisturniirid pigem erandkorras.
Kuidas on võimalik, et tekkis olukord, kus lasti 10 vastuhäälega minna vastuollu võistlusmäärustega? Sedasi ei tohi ju olla, 10 häält ei saa ju võistlusmääruste vastu kunagi..keegi ei saa. Kuidas juhtkond lasi sel sündida? Selle peale võib Andrea juba edasi pöörduda, rikuti ju võistlusmääruseid! Aga mida te mehed siis tahate, et naised üldse loobuksid sellest spordist? Miks ei võeta midagi ette selles osas? Kui mõni mees loobub, siis ei sure see sport meeste seas veel välja, kui mõni naine veel loobub, sisi ongi naiste hulgas see ala läinud. Kas ENL on aru saanud oma põhieesmärgist propageerida ja arendada novust?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail MSN Messenger
Reasta teated:   
Vasta teemale   Uus teema    EKML foorum -> Arvamused ja ettepanekud Kõik ajad on GMT + 2 tundi
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa saad teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa saad vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB 2.0.23 © 2001, 2005 phpBB Group