EKML foorum EKML foorum
Eesti Koroonamänguliidu foorum
 
 KasutusjuhendKasutusjuhend   OtsingOtsing   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri 
 ProfiilProfiil   RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse

Aasta parima valimine
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
 
Vasta teemale   Uus teema    EKML foorum -> Arvamused ja ettepanekud
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Gerli
Uus kasutaja


Liitunud: 25 jaan. 2011
Postitusi: 50
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: 25.01.2011 15:07    Teema: Vasta viitega

Kui meiliühendus katkes, siis äkki oleks võimalik seda taastada, nt ka Markievitsiga, Celmi¹iga ja veel mõne asjapulgaga...kes neid asju seal ajab, ega ma teagi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail MSN Messenger
Erki2
Külaline





PostitusPostitatud: 25.01.2011 16:32    Teema: Vasta viitega

Gerli kirjutas:
Ja minu konkreetne ettepanek süsteemi muutmiseks on pidevalt olnud meeste-nasite eraldiarvestuse lõpetamine Eesti tasandil, olgu ainult üks edetabel...ma ei tea kas see ettepanek on jõudnud koosolekule, kas on hääletatud jne ja minu meelest olen ma Guidole ka selle ettepaneku teinud, et ENL juhtkonnas peaks olema vähemalt 1 naiste esindaja, sest praeguses olukorras naiste arvamust ei kuulata üldse ja nasite arvamus pole oluline. Arutasime seda ka ükskord Andreaga ja temalgi on sama soov, et edetabel oleks ühine, seda arvab ka Marju, Irina, Gedi ja Jaanika...teistega ma pole rääkinud. MInumeelest juba arvestatav seltskond, mida teha, et ettepanek arutlusele tuleks? Kas tuleb allkirju koguda?


Oot-oot mis kasu sellest naistele? Mille poolest see ühine tabel Gerli teile parem on? Kas siis hakkavad naised mängima ka meeste turniiridel? Kui tahate ühist tabelit, siis tuleb mängida ka meestega samadel turniiridel ja ühises arvestuses muidu poleks asi ju õige. Naisteturniirid ikka palju väiksema konkurentsiga ja punkte palju lihtsam saada.
Tagasi üles
Gerli
Uus kasutaja


Liitunud: 25 jaan. 2011
Postitusi: 50
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: 25.01.2011 16:43    Teema: Vasta viitega

Erki2 kirjutas:
Gerli kirjutas:
Ja minu konkreetne ettepanek süsteemi muutmiseks on pidevalt olnud meeste-nasite eraldiarvestuse lõpetamine Eesti tasandil, olgu ainult üks edetabel...ma ei tea kas see ettepanek on jõudnud koosolekule, kas on hääletatud jne ja minu meelest olen ma Guidole ka selle ettepaneku teinud, et ENL juhtkonnas peaks olema vähemalt 1 naiste esindaja, sest praeguses olukorras naiste arvamust ei kuulata üldse ja nasite arvamus pole oluline. Arutasime seda ka ükskord Andreaga ja temalgi on sama soov, et edetabel oleks ühine, seda arvab ka Marju, Irina, Gedi ja Jaanika...teistega ma pole rääkinud. MInumeelest juba arvestatav seltskond, mida teha, et ettepanek arutlusele tuleks? Kas tuleb allkirju koguda?


Oot-oot mis kasu sellest naistele? Mille poolest see ühine tabel Gerli teile parem on? Kas siis hakkavad naised mängima ka meeste turniiridel? Kui tahate ühist tabelit, siis tuleb mängida ka meestega samadel turniiridel ja ühises arvestuses muidu poleks asi ju õige. Naisteturniirid ikka palju väiksema konkurentsiga ja punkte palju lihtsam saada.
täpselt seda ma silmas peangi, et kõik mängivad ühistel turniiridel ja koos ja arvestus-edetabel on ka ühine. MIda Sa Erki ise arvaksid, kas tasub kohale sõita ja raha magama panna, kui tulles võistlusele on Sul vaid 5 vastast või veel vähem, mõnikord ka 6-7 vastast ja tase on ka väga vahelduv osalejatel veel pealekauba....kas pole arusaadav, miks on parematel naismängijatel motivatsioon kadunud? Seepärast mind ei huvitagi ju enam võistlemine naisteturniiril, et konkurents on nõrk ja sellises kokurentsis saadud medalil pole ka mingit väärtust, loodan, et mõistad Smile Meestega mängides on taas motivatsiooni pingutada, seega on võimalus oma mänguoskusi arendada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail MSN Messenger
alma
Külaline





PostitusPostitatud: 25.01.2011 17:22    Teema: Vasta viitega

Ise pooldan ikka eraldi arvestust. Kui mõtlen kasvõi noorte peale siis tüdrukutel kindlasti motivatsioon suurem kui oled naistest kasvõ 7 kohal või siis aastaid üldtabelis esimese ........ 100 seas. Saaremaa üritab igatahes muretseda suveks vähemalt 30 täiesti uut mängulauda. Praegu kaldub asi pigem koroona laudade poole 20 -10. Ei tule ju kusagilt selget seisukohta mis õigem ning pigem siis rõhk külamängudele kus osalejaid kordades rohkem ning tulemas üha uusi mängijaid juurde.
Tagasi üles
Erki2
Külaline





PostitusPostitatud: 25.01.2011 17:43    Teema: Vasta viitega

Ma arvan ka et eraldi arvestus on nii noorematele ja ka tasemelt nõrgematele siiski parem. Minul pole muidugi midagi selle vastu, kui te meeste all mängite. Kõik naised, kes tahavad osaleda meeste turniiridel ja tahavad üldedetabelisse saada võivad ju seda teha. Võtke Gerli järgmisest hooajast asi käsile, vaatame mis koha üldkokkuvõttes saavutate. Smile Näide maailmast on Judith Polgar, kes ütles et pole motivatsiooni naistega mängides.
Tagasi üles
Guido
Foorumi administraator


Liitunud: 10 nov. 2005
Postitusi: 503
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: 25.01.2011 19:39    Teema: Vasta viitega

Erki ja mina oleme nõus, mõnikümmend meest veel, aga kindlasti on teist samapalju, kes ei soovi naistega koos mängida. Kehras tõusis ca kümmekond kätt, et Andrea meeste hulgas ei mängiks.
Kölnis otsustati, et naised võivad mängida meeste hulgas ka FINSO etappidel, aga siis muidugi aasta jooksul kõigil etappidel ühes arvestuses (reiting on ju teg nagunii ühine), kaasa arvatud tiitlivõisltused. Sellise lõppseisukoha ütles Kiriks välja, aga koosoleku protokolli pole seni minuni jõudnud, ei tea mis seal kirjas on.
Polgarid ei saavutanud meeste turniiridel muud kui tublisti tähelepanu, nagu ka juba varem Pia Cramling. Tugevatel turniiridel oli tagaotsas, keskmistel keskel ja mõnel oli ka eespool. Vähemalt piiride nihutamisega saadi hakkama, kuid ühismängimise reegleid sellest ei kujunenud. Tõsi, noorteklassis tuli mu vennatütrel Tallinna rahvusvahelisel kabevõistlusel (2 võistkonda Tallinnast, ülejäänud 15 teistest riikidest) mängida põhiliselt poistega, aga noortel ei peeta vist seda nii oluliseks. Miks ma sellest rääkisin oli just turniiri huivtav ülesehitus, jooksukabe, välkkabe, võistkondlik kabe jne, 4 päeva tihedat mõttetööd ja noortel omavahelist suhtlust ja võisltuse lõppedes kohe kodukas koos tulemuste ja piltidega üleval. Sarnast asja pakkus Ivan ka Krimmis suvel novuses teha, aga ma kardan, et meil pole täiskasvanuid, kes suudaks tema pakutud 10 päeva seal noortega veeta.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail
Gerli
Uus kasutaja


Liitunud: 25 jaan. 2011
Postitusi: 50
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: 25.01.2011 20:35    Teema: Vasta viitega

Erki2 kirjutas:
Ma arvan ka et eraldi arvestus on nii noorematele ja ka tasemelt nõrgematele siiski parem. Minul pole muidugi midagi selle vastu, kui te meeste all mängite. Kõik naised, kes tahavad osaleda meeste turniiridel ja tahavad üldedetabelisse saada võivad ju seda teha. Võtke Gerli järgmisest hooajast asi käsile, vaatame mis koha üldkokkuvõttes saavutate. Smile Näide maailmast on Judith Polgar, kes ütles et pole motivatsiooni naistega mängides.
Minu jaoks tegelikult ei ole erilist vahet, kui üldedetabelis ei tule esimeste sekka...uskuge või mitte, tähtsam saavutatud kohast, on mängude kvaliteet...isegi kui kaotad pingelises mängus tugevale vastasele, pole enesetunne halb...tugevam vastane sunnib ka pingutama ja see see asja mõte ongi. Lihtsalt selline kamm nagu see naistearvestuses juba mitmendat aastat käib, on end minu jaoks täiikult ammendanud. Andreaga palju kordi olen arutanud ja tema ei taha ka enam sellises konkuntsis võistlema tulla, nii mõttetu.
A võikski siis olla nii, et kes tahab, mängib naiste tabelis ja kes tahab, meeste tabelis.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail MSN Messenger
Gerli
Uus kasutaja


Liitunud: 25 jaan. 2011
Postitusi: 50
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: 25.01.2011 20:39    Teema: Vasta viitega

Guido kirjutas:
Erki ja mina oleme nõus, mõnikümmend meest veel, aga kindlasti on teist samapalju, kes ei soovi naistega koos mängida. Kehras tõusis ca kümmekond kätt, et Andrea meeste hulgas ei mängiks.
Kölnis otsustati, et naised võivad mängida meeste hulgas ka FINSO etappidel, aga siis muidugi aasta jooksul kõigil etappidel ühes arvestuses (reiting on ju teg nagunii ühine), kaasa arvatud tiitlivõisltused. Sellise lõppseisukoha ütles Kiriks välja, aga koosoleku protokolli pole seni minuni jõudnud, ei tea mis seal kirjas on.
Polgarid ei saavutanud meeste turniiridel muud kui tublisti tähelepanu, nagu ka juba varem Pia Cramling. Tugevatel turniiridel oli tagaotsas, keskmistel keskel ja mõnel oli ka eespool. Vähemalt piiride nihutamisega saadi hakkama, kuid ühismängimise reegleid sellest ei kujunenud. Tõsi, noorteklassis tuli mu vennatütrel Tallinna rahvusvahelisel kabevõistlusel (2 võistkonda Tallinnast, ülejäänud 15 teistest riikidest) mängida põhiliselt poistega, aga noortel ei peeta vist seda nii oluliseks. Miks ma sellest rääkisin oli just turniiri huivtav ülesehitus, jooksukabe, välkkabe, võistkondlik kabe jne, 4 päeva tihedat mõttetööd ja noortel omavahelist suhtlust ja võisltuse lõppedes kohe kodukas koos tulemuste ja piltidega üleval. Sarnast asja pakkus Ivan ka Krimmis suvel novuses teha, aga ma kardan, et meil pole täiskasvanuid, kes suudaks tema pakutud 10 päeva seal noortega veeta.
No kas ei saada aru, et võistlusmäärused ju lubavad mängida meestearvestuses. Hääletada võistlusmääruste üle kohapeal turniiril ei saa ju Shocked niisamuti võiks ju mõnda muud väistlusmöörustes olevat mittemeeldivat punkti hääletada enneturniiri algust, kas ikka täidame või ei täida, no täitsa lõpp ikka Very Happy Mis me peame õiguskantsleri poole pöörduma ve
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail MSN Messenger
Gerli
Uus kasutaja


Liitunud: 25 jaan. 2011
Postitusi: 50
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: 25.01.2011 20:43    Teema: Vasta viitega

Guido kirjutas:
Polgarid ei saavutanud meeste turniiridel muud kui tublisti tähelepanu, nagu ka juba varem Pia Cramling.
Kuidas ei saavutanud...2006. aasta jaanuari ELO reitingus on ta 14. kohal 2711 punktiga. Parim saavutus on olnud 8. koht. Need on ju fantastilised tulemused...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail MSN Messenger
Guido
Foorumi administraator


Liitunud: 10 nov. 2005
Postitusi: 503
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: 25.01.2011 21:35    Teema: Vasta viitega

tõepoolest, ELO on Judith tõesti suureks saanud, samas turniiridel tagaotsas, ma ei saanudki sellest aru
Tsiteerin::
Judit Polgár (born July 23, 1976) is a Hungarian chess grandmaster. She is by far the strongest female chess player in history. In 1991, she achieved the title of Grandmaster (GM) at the age of 15 years and 4 months. She was, at that time, the youngest person ever to do so. Polgár is ranked number 53 in the world on the January 2011 FIDE rating list with an Elo rating of 2686.
In November 2008, Polgar had a terrible result in The World Chess Blitz Championship in Almaty, Republic of Kazakhstan, finished last of the 16 players with only 2½ points.[170] In November 2008, Polgár played the number 2 board for the Hungarian open ("men's") team in the 38th Chess Olympiad in Dresden, finishing 3½/8.

tundub, et ta on tõesti oma tulemusi viimastel aastatel parandanud, jälgisin teda viimati 2000 alul ja siis ta küll lootust ei andnud tulevaseks eduks
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail
Gerli
Uus kasutaja


Liitunud: 25 jaan. 2011
Postitusi: 50
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: 28.01.2011 17:42    Teema: Vasta viitega

Guido ütles siiski, et tema võistlustel võib, aga ta ei saa pead anda Heino ega Vergi võistluste eest...no siis ilmselt jääbki nii, et seal, kus lubatakse, mängin...ma ei viitsi enam sõdida, kuigi õigus oleks alati osaleda...Andrea ütes üks võistlus sama, et tema ka osleks alati meeste arvestuses kui võimalik ja Gedi samamoodi...nii et oleks teisigi, kes huvitatud....
Kui naiste turniiril oleks üle 15-20 osalejat kohal ja vanad tugevad mängijad uuesti mängimas käiksid (Irina, Valve, Marju, Jaanika, Kai, Mari-Liis jne.....neid veel teisigi), siis poleks ka konkurentsiprobleemi ja vabalt võiks osaleda naistearvestuses...aga kui ikka alla 10 osaleja, siis on ikka igav küll..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail MSN Messenger
Erki2
Külaline





PostitusPostitatud: 29.01.2011 16:46    Teema: Vasta viitega

Vaata selles asi ongi, et peate ära otsustama kus te mängida tahate. Ei saa nii, et üks turniir naiste all ja siis meeste all, see asi peab ikka täpselt paigas olema. Sellepärast ka kindlasti Verk ja teised sellele vastu on. Aga keelata ei saa nad seda asja küll mitte kuidagi, kui te ikka tahate mängida meeste all. Ei ole nii et mingi üks, kaks inimest otsustavad asju. Ja paarismängus peate ka meeste turniiril mängima. Smile
Tagasi üles
Gerli
Uus kasutaja


Liitunud: 25 jaan. 2011
Postitusi: 50
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitatud: 29.01.2011 17:15    Teema: Vasta viitega

no kahjuks praegu otsustavad need üks-kaks...keegi neile ju vastu ei saa, sest neil on kõige kõvem kisa Smile mina otsustaks küll ja osalekski kogu aeg meestearvestuses ja ka paarismängudes, aga Guidoga rääkides nüüd olen saanud aru, et seda ei lubata...kuigi mingit alust mittelubamiseks ei ole...no homme veel räägin temaga sellest Kaarlis. Homme on minu jaoks esimene selle hooaja turniir, nii et ongi paras aeg sellest homme rääkida...Viljandimaa medaleid naispaarismängus nagunii välja enam ei anta, setsma ise tahtsin nii..pole mõtet neid medaleid ju jagada, kui meil on 2 paari.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail MSN Messenger
Mae
Külaline





PostitusPostitatud: 27.02.2011 22:48    Teema: Vasta viitega

Loen siin neid vaidlusi selle kohta, et kes kui tugev on ja kes kui vägeval võistlusel võidab. Andke andeks, et ma Krimmis esinesin paremini kui mõni teist minust arvab (kusjuures mängisin väga nimekate lätlastega ja üldsegi mitte halvasti). Andke andeks, et ma Kölnis kuue naise arvestuses võitsin, ehkki sinnasõites olin veendunud, et mängime koos meestega (nii nagu juhend saadetud oli) ja ootasin vägagi põnevat võistlust. Andke mulle andeks, aga lihtne valla rahvamaja juhataja ei suuda käia igal nädalavahetusel mandril end koroona või novuse laua taga tõestamas. Ilmselt oskate isegi aru saada, et see on väga kulukas.

Minu küsimus - kes keelab teil, Eestimaa eliidil, käia mängimas Kölnis, Peterburis ja mujalgi, peale lätlaste poolt korraldatud turniiridel? Olgu öeldud, et Kölnis on väga ilusad karikad. Ja ilusad auhinnad on ka Saaremaal koroonavõistlustel.

Mina mängin seda mängu (olgu ta siis koroona või novus) lihtsalt siis, kui mul aega on. Mis teha, et viimased võistlused Eestist väljaspool, on sattunud minu puhkuse sisse. Otse loomulikult tahan oma puhkust veeta toredate inimestega, meeldivat meelelahutust harrastades, mõtlemata mingile reitingule ja enesetõestamisele. Ma lihtsalt mängin...
Aga siit neid kommentaare lugedes... loobun ma igast võistlusest pärast 5-ndat märtsi. Ma ei taha sellises seltskonnas olla.
Andke mulle andeks, aga ma ei taha.
Tagasi üles
Külaline






PostitusPostitatud: 28.02.2011 11:16    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Kuidas ei saavutanud...2006. aasta jaanuari ELO reitingus on ta 14. kohal 2711 punktiga. Parim saavutus on olnud 8. koht. Need on ju fantastilised tulemused...


mis tulemus on 14. või 8.?
kui ei ole esikolmikus, siis ei ole tegija
Tagasi üles
Reasta teated:   
Vasta teemale   Uus teema    EKML foorum -> Arvamused ja ettepanekud Kõik ajad on GMT + 2 tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa saad teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa saad vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB 2.0.23 © 2001, 2005 phpBB Group