EKML foorum EKML foorum
Eesti Koroonamänguliidu foorum
 
 KasutusjuhendKasutusjuhend   OtsingOtsing   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri 
 ProfiilProfiil   RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse

Kas keskringi seibe võib lüüa...

 
Vasta teemale   Uus teema    EKML foorum -> Reeglid ja taktika
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Erlend
Külaline





PostitusPostitatud: 14.01.2006 21:16    Teema: Kas keskringi seibe võib lüüa... Vasta viitega

Oleks vaja teada, et kui mul on seibe nii keskringis ja mujal (mida saab otselöögiga lüüa) siis kas ma võin lüüa ennem neid mis on keskringis?

Ma olen varem mänginud nii et löön kõik enda nupud sisse mis ei ole keskringis ja siis alles löön neid mis on keskringis.
Tagasi üles
Erki
Webmaster


Liitunud: 10 nov. 2005
Postitusi: 13
Asukoht: Kohila

PostitusPostitatud: 14.01.2006 22:57    Teema: Re: Kas keskringi seibe võib lüüa... Vasta viitega

Erlend kirjutas:
Oleks vaja teada, et kui mul on seibe nii keskringis ja mujal (mida saab otselöögiga lüüa) siis kas ma võin lüüa ennem neid mis on keskringis?

Ma olen varem mänginud nii et löön kõik enda nupud sisse mis ei ole keskringis ja siis alles löön neid mis on keskringis.

Jah, mängija võib igal löögikorral lüüa kõiki oma seibe (http://www.koroona.ee/reeglid/VII.html#pg21). Möödalöögi korral aga pannakse sel juhul peale karistusseib.

Vahel on taktikaliselt parem lüüa enne keskringi seibe, riskides karistusseibi peale saamisega. Näiteks juhul, kui seib, mida saaks otselöögiga lüüa, segab oluliselt vastast.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili
Guido
Foorumi administraator


Liitunud: 10 nov. 2005
Postitusi: 503
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: 02.01.2007 11:14    Teema: Vasta viitega

eriti oluline on sarnane löökide järjekorra valimine koroonamängus nn Läti laual, st novuses, kus reeglina peaks üritama oma seibid lüüa aukudesse ühe löögikorra ajal.
Selline varem keskringist oma seibi ära löömine, vähemalt vabasse tsooni, sunnib ka vastast olema pinge all ning valima riskantseid lahendusi oma löögikorral lõpetamiseks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail
Guido
Foorumi administraator


Liitunud: 10 nov. 2005
Postitusi: 503
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: 25.06.2007 13:42    Teema: Vasta viitega

jahh, löögijärjekord on vaba, kuid kui keskringis on sel juhul ka vastase nupp(või nupud), siis peab esimesena puude toimuma oma nupu vastu; vastasel korral karistatakse trahvinupuga ja löögiõiguse äravõtmisega.

alati peab löögiõigust omades kaaluma oma (ja vastase) võimalusi realistlikult ning vastavalt selle valima tihtipeale ebatraditsioonilise järjekorra
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada e-mail
Reasta teated:   
Vasta teemale   Uus teema    EKML foorum -> Reeglid ja taktika Kõik ajad on GMT + 2 tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa saad teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa saad vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB 2.0.23 © 2001, 2005 phpBB Group